FARSKÉ OZNAMY 25.6.2017

Poďakovanie za 50 rokov života a prosba o Z a BP rodiny

+ Marián, Tomáš, Štefan, Janka

+ Agneša Šípková 93 r.

+ Jaroslav a zosnulí z rodiny

Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka, spomienka

Večerná sv. omša zo slávnosti

+ Peter, Amália a rodičia z oboch strán

+ Pavol, Johana, Anton, Jozef a ich rodičia

SV. PETRA A PAVLA, APOŠTOLOV, slávnosť

Za žiakov, študentov a pedagógov

Za žiakov, študentov a pedagógov

Sv. omše na poďakovanie Pánu Bohu

Koniec školského roka

+ Štefánia, Michal, Šimon, Anna, Veronika (z 28.6.)

Panny Márie v sobotu, spomienka

TRINÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Prvá nedeľa v mesiaci

1. Dnes sa koná tradičná Zbierka na dobročinné diela Svätého Otca (kedysi nazývaná Halier sv. Petra). Všetkým darcom vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať za milodary.

2. V pondelok sv. omša vo Hvozdnici nebude. V sobotu večer vo Hvozdnici už bude bývať sv. omša v letnom čase o 19.00.

3. Vo štvrtok je slávnosť sv. Petra a Pavla, apoštolov. Je to cirkevne prikázaný sviatok, ťažké práce nekonáme a máme povinnosť zúčastniť sa na sv. omši. Sv. omše budú v Štiavniku o 6.25 a o 18.20 a vo Hvozdnici o 17.00. Sv. omša zo slávnosti bude už aj v stredu večer vo Hvozdnici.

4. V piatok sa spoločne so žiakmi, učiteľmi, vychovávateľmi i zamestnancami našich škôl poďakujeme Pánu Bohu na konci šk. roka sv. omšou v Štiavniku o 7.30 a vo Hvozdnici o 9.00. Žiakov vyspovedáme vo štvrtok dopoludnia od 10.00 do 11.00 v kostole v Štiavniku. Rodičia povzbuďte deti k sv. spovedi!

5. Vo farnosti Považská Bystrica - Rozkvet chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Stanislav Bočko, nar. v roku 1979, bývajúci v Štiavniku

Jana Šibíková, nar. v roku 1982, bývajúca v Jasenici.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.

6. Štiavnik: Je tomu presne dva roky, čo sme zrekonštruovali WC v Bielom dome. Otvorené bolo stále pod podmienkou, že budeme dbať o jeho čistotu a nebudeme ho poškodzovať. V posledných týždňoch bol pohľad naň, pre mnohých farníkov aj hostí, žalostný a hanebný. Rozhodli sme sa preto WC zamknúť a odo dnes bude prístupné len počas bohoslužieb. Kľúč bude možné si požičať v sakristii kostola. Ďakujeme všetkým za pochopenie!