FARSKÉ OZNAMY 23.7.2017

Sv. Joachima a Anny, rodičov Panny Márie, spomienka

Sv. Gorazda a spoločníkov, spomienka

+ Agnesa, Ondrej

+ Lenka a ostatní z rodiny

+ Milan Cedzo 72 r.

+ Jozef, Anna, Pavol

Sv. Marty, spomienka

Požehnanie jedál v Štiavniku

+ Pavol, Margita, Anna

+ Pavol, Anna, Ján

SEDEMNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Požehnanie automobilov

1. V pondelok bude sv. omša v Štiavniku o 18.20 a vo Hvozdnici pohrebná o 16.00. V sobotu bude vo Hvozdnici aj sobášna o 15.00. Ostatné sv. omše budú v tomto týždni v riadnom čase.

2. V sobotu si spomíname na sv. Martu, patrónku gazdiniek. Sv. omša bude ráno o 6.45. Tak ako aj po minulé roky vo sv. omši požehnáme jedlá, ktoré naše gazdinky – kuchárky doma s láskou pripravia a prinesú na sv. omšu. Prosíme, aby si pokrmy nechali v kostole pri sebe a potom ich po kázni ponesú ako obetný dar v sprievode k oltáru. Po sv. omši prenesieme tieto pokrmy do Bieleho domu, kde všetkých pozývame na pohostenie a ochutnávku i k priateľskému posedeniu.

3. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Peter Očovský z Dolného Kubína - Záskalia a Jana Labajová z Hvozdnice. Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.

4. Oznam pre deti: Blíži sa koniec mesiaca a chceli by sme vás pozvať na ďalšie prázdninové stretko. Stretneme sa v sobotu 29. júla o 12.00 pred Bielym domom. Tešia sa na vás animátori!

5. Naše cesty a parkoviská sú plné aut. Často počúvame o haváriách s tragickými následkami a sme svedkami čoraz väčšej agresivity účastníkov cestnej premávky na cestách. Zvýšenie bezpečnosti na cestách je otázkou svedomia a morálnej zodpovednosti. Vedomie, že aj za volantom sa máme správať podľa Božích prikázaní a že potrebujeme Božie požehnanie a ochranu anjelov strážnych môže napomôcť k väčšej tolerancii na cestách. Z príležitosti spomienky na    sv. Krištofa, patróna šoférov vám ponúkame možnosť požehnania vášho auta. Uskutoční sa na budúcu nedeľu 30. júla po sv. omši o 10.20 v Štiavniku.