FARSKÉ OZNAMY 3.9.2017

Sv. Terézie z Kalkaty (Matky Terezy), panny a rehoľnice, spomienka

+ Magdaléna, Vendelín, Marcela, Leonard

+ Rozália Kučáková 87 r.

Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckého a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov, spomienka

Pohrebný obrad

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Poďakovanie za 70 r. života Boženy a prosba o Z a BP

NARODENIE PANNY MÁRIE, sviatok

+ Ondrej, Mária, Ivan

Panny Márie v sobotu, spomienka

+ Emília, František, Margita, Štefan

Za šťastný pôrod

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1. V pondelok je začiatok školského roka a budeme vzývať Ducha Svätého o jeho dary. Sv. omša bude v Štiavniku o 7.30 a vo Hvozdnici o 9.00.

2. V utorok ráno o 9.00 navštívim Domov dôchodcov. V sobotu bude vo Hvozdnici aj sobášna sv. omša o 15.00. Ostatné sv. omše budú ako zvyčajne.

3. Vyšlo septembrové číslo časopisu Naša Žilinská diecéza. Cena je 50 centov.

4. V sobotu ráno o 8.30 bude na farskom úrade krstná náuka a po nej vysluhujem sv. krstu.

5. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Martin Marčulinec, r.k., nar. v roku 1991, bývajúci v Bytči a Martina Králiková, r.k., nar. v roku 1994, bývajúca vo Hvozdnici.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.

6. Na budúcu nedeľu 10.9. organizujeme púť ku krížu na Hornom konci v Štiavniku, v časti Štangrund, z príležitosti blížiaceho sa sviatku Povýšenia sv. kríža. Púť bude spojená s modlitbou Korunky božieho milosrdenstva a krížovou cestou. O občerstvenie bude postarané aj vďaka obetavým veriacim zo Štiavnika a Poľovníckemu združeniu. Tešíme sa na vašu účasť.

Z tohto dôvodu dnes popoludní modlitba Korunky božieho milosrdenstva pred vyloženou Oltárnou Sviatosťou nebude, pomodlíme sa ju spoločne o týždeň na púti.

7. Dňa 15.9. sa koná aj tradičná púť do Šaštína. Záujemcovia sa môžu prihlásiť po sv. omšiach u p. Anny Tvrdovskej, alebo u p. Márie Fujačkovej a vo Hvozdnici u p. Márie Kolkovej. Odchod autobusu bude ráno o 4.30 a cena za autobus je 12 euro.