FARSKÉ OZNAMY 10.9.2017

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Mária a rodičia z oboch strán, Tomáš, Helena, Magdaléna, Jozef, Ján

Najsvätejšieho mena Panny Márie, spomienka

Za zdravie a božiu pomoc pre rodiny

Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

POVÝŠENIE SVÄTÉHO KRÍŽA, sviatok

+ Rudolf a Miroslav

+ Anton a Jana

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

+ Veronika, Ján, Jozef, Martin, Štefan, Pavol

Sv. Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov, spomienka

+ Anna a jej rodičia i starí rodičia

+ Johana, Martin, Štefan, Veronika, Albín

DVADSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1. Dnes organizujeme púť ku krížu na Hornom konci v Štiavniku, v časti Štangrund, z príležitosti blížiaceho sa sviatku Povýšenia sv. kríža. Púť bude spojená s modlitbou Korunky božieho milosrdenstva a krížovou cestou. O občerstvenie bude postarané. Tešíme sa na vašu účasť.

2. Vo štvrtok bude sv. omša v Štiavniku ráno o 6.45 a v sobotu len sobášna o 15.00.

3. V piatok bude slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Sv. omše budú vo farnosti ako v nedeľu.

4. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Branislav Harvanec, nar. v roku 1992 a Marika Belková, nar. v roku 1994, obaja bytom Štiavnik;

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.

5. Na budúcu nedeľu sa koná tradičná zbierka na kňazský seminár. Všetkým darcom v mene bohoslovcov a ich predstavených vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať!

6. Na náboženstve rozdáme tretiakom Prihlášku na Prvé sv. prijímanie. Rodičia, ktorí chcú, aby ich dieťa prijalo v tomto školskom roku túto sviatosť, prihlášku vyplnia. Ak dieťa bolo pokrstené v inej farnosti, vyplnenú prihlášku vezmú na farský úrad, kde bolo dieťa pokrstené a tam dajú krst dieťaťa potvrdiť. Prihlášku nech mi potom deti prinesú do konca mesiaca na hodinu NAV.

7. V tomto školskom roku začneme prípravu na sv. birmovania, ktorá bude v našej farnosti o rok. Prosíme mládež, dospelých a členov našich spoločenstiev, ktorí by chceli v príprave pomáhať kňazovi ako animátori, aby sa po hociktorej sv. omši prihlásili u kňaza v sakristii v Štiavniku alebo vo Hvozdnici.

8. Štiavnik: Aj v tomto školskom roku budeme mávať detské sv. omše. Deti, ktoré už chodili do detského spevokolu aj tie, ktoré by chceli chodiť, pozývame na prvý nácvik spevu. Uskutoční sa v piatok 15.9. o 16.00 v Bielom dome. Tešíme sa na vašu účasť.

9. Pozvánka: V synagóge v Bytči sa v utorok 12.9. uskutoční podujatie s názvom Tradičná ľudová kultúra. V programe je prednáška Juraja Jakubíka ml., vystúpenie FS Javorníček z Hvozdnice a premietanie filmu Ako to dokázali. Vstup je voľný.