FARSKÉ OZNAMY 24.9.2017

DVADSIATA PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Ondrej, Anna, Magdaléna, František

+ Mária Masiariková r. Rezáková 59 r.

+ Miloslav Vároš 66 r.

Sv. Vincenta de Paul, kňaza, spomienka

Za zdravie, pokoj a dary DS pre rodiny (z 26.9.)

+ Elena a Martin

Za zdravie, božiu pomoc a dary DS pre rodinu

SV. MICHALA, GABRIELA, A RAFAELA, archanjelov, sviatok

Za zdravie, božiu pomoc a dary DS pre rodinu

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Za zdravie, BP, dary DS, ochranu Panny Márie pre celú rodinu (z 27.9.)

+ Anton

DVADSIATA ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Prvá nedeľa v mesiaci

1. V utorok a v stredu budú v Štiavniku len pohrebné sv. omše a to o 15.00. V sobotu bude v Štiavniku len sobášna sv. omša o 16.00.

2. Prosím birmovancov, teda žiakov 9.ročníka a prvého ročníka stredných škôl, prípadne aj starších, ktorí by chceli v roku 2018 prijať sviatosť birmovania, aby si od tejto nedele osobne vyzdvihli prihlášku v sakristii kostola po sv. omši. Dôkladne si ju prečítajú, vyplnia, podpíšu a ak niekto nie je pokrstený v našej farnosti, tak si prihlášku dá čím skôr potvrdiť vo farnosti krstu. Odovzdať ju potom môžete osobne kňazovi po hociktorej sv. omši v sakristii kostola do 8.októbra.

3. Prvoprijímajúce deti nech čím skôr odovzdajú Prihlášku na hodine náboženstva. Pripomínam, že máme aj detský spevokol, do ktorého môžu chodiť aj prvoprijímajúce deti, ale i staršie. Nácvik spevu bude v piatok o 17.00 v Bielom dome v Štiavniku. Animátori pozývajú deti aj na stretko v sobotu o 12.00 pred Bielym domom.

4. V nedeľu začína október - mesiac modlitby posvätného ruženca. Pozývame vás k účasti na tejto modlitbe, či už spoločne v rodinnom kruhu, alebo v kostole vždy pred sv. omšou. Modlitba posvätného ruženca je spojená aj s možnosťou získať úplné odpustky pre seba.

5. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Ján Gulán, syn Jána a Kataríny r. Gežovej a Monika Várošová, dcéra Pavla a Moniky r. Mračníkovej, obaja zo Štiavnika. Prípadnú manželskú prekážku ohláste na Farskom úrade.

6. V Rajeckej Lesnej náš pán biskup Tomáš zasvätí žilinskú diecézu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Srdečne všetkých pozýva, sv. omša bude 7. októbra (v sobotu) o 11.00. Deviatnik zverenia diecézy sa začneme modliť v našej farnosti už tento v piatok v kostole.