FARSKÉ OZNAMY 1.10.2017

26. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie, božiu pomoc a dary DS pri štúdiu

Sv. anjelov strážcov, spomienka

Za zdravie, božiu pomoc, dary DS a ochranu PM pre rodinu

+ František a rodičia

SV. FRANTIŠKA ASSISKÉHO, patróna farského kostola i farnosti, slávnosť

Pohrebný obrad

+Anna Laščeková 77 r.

Sv. Faustíny Kowalskej, panny

Za šťastný pôrod a zdravie celej rodiny

+ Emília, Tomáš, Štefánia

Sv. omša o Najsvätejšom Srdci Ježišovom

Prvý piatok v mesiaci

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Ružencovej Panny Márie, spomienka

+ Dušan, Štefan, Paulína, Pavol, Mária, Ján, Jozef

SLÁVNOSTNÁ SV. OMŠA

+ František a jeho rodičia

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Hodová slávnosť v Štiavniku

1. Dnes na prvú nedeľu v mesiaci sa popoludní o 15.00 vo farskom kostole pomodlíme Korunku Božieho milosrdenstva pred vyloženou Oltárnou sviatosťou.

2. V tomto týždni bude prvý piatok v mesiaci október. Spovedať budeme tak ako zvyčajne. V stredu budeme spovedať v Štiavniku žiakov od 12.30-13.30. Vo štvrtok bude sv. omša v Štiavniku ráno o 6.45.

Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.25, popoludní o 16.00 vystavíme Oltárnu sviatosť k tichej poklone, o 18.10 sa pomodlíme Litánie k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a prijmeme eucharistické požehnanie. Na prvý piatok bude vo Hvozdnici vystavená Oltárna sviatosť od 15.00 a eucharistické požehnanie bude pred sv. omšou, ktorá začne o 16.45. Domov dôchodcov navštívim v pondelok ráno o 9.00 a prvopiatkových chorých v riadnom čase. V sobotu ranná sv. omša v Štiavniku nebude, len sobášna o 15.00.

3. V stredu je slávnosť sv. Františka Assiského, patróna farského kostola i našej farnosti. Sv. omša bude vo farskom kostole o 17.00 a vo Hvozdnici o 18.20.

4. V nedeľu slávime vo farnosti štiavnické hody. Vo všetkých sv. omšiach vo farnosti bude tradičná hodová zbierka, ktorej výťažok bude použitý na obnovu presbytéria farského kostola. Po prvej sv. omši vystavíme Oltárnu sviatosť k tichej poklone do druhej sv. omše. Nájdime si čas a zotrvajme v modlitbe pred živým Ježišom a vyprosujme pre našu farnosť i naše rodiny božie požehnanie a ďakujme za božiu pomoc. Slávnostná sv. omša začne o 10.20 a bude je celebrovať páter Marcel Puvák, administrátor farnosti Dětmarovice a Doubrava z Opavsko-ostravskej diecézy a vedúci náboženského vysielania TV NOE.

5. Vo farnosti Skalité chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Vladimír Gerát, syn Gustáva a Anny r. Truchlíkovej, zo Skalitého a Eva Možuchová, dcéra Antona a Vlasty r. Pláňavskej, zo Štiavnika; Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.