FARSKÉ OZNAMY 10.12.2017

DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA – VÝROČNÁ FARSKÁ POKLONA

+ Štefan, František, Veronika, Ján, Mária, Viktória (z 11.9.)

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej, spomienka

+ Viktor, Mária, Jozef, Veronika

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

(kántry)

Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ Veronika, Štefan, Mária

+ Rudolf, Paulína, František a ich rodičia

Za upevnenie rodín (kántry)

Poďakovanie za 60 rokov života Márie

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

(kántry)

+ Ladislav, Helena

+ Anton, Františka, Jozef, Rozália

TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA

(GAUDETE)

1. Dnes po sv. omšiach bude vystavená Oltárna sviatosť k výročnej farskej poklone. V Štiavniku bude možnosť tichej poklony po druhej sv. omši. O 14.30 začne modlitba posvätného ruženca (ruženčiarky). Následne o 15.00 sa budú modliť deti, mladí a birmovanci a o 15.30 začne Korunka božieho milosrdenstva so záverečnou pobožnosťou a eucharistickým požehnaním.

Vo Hvozdnici sa vystaví Oltárna sviatosť po sv. omši. Hneď potom sa krátko poklonia deti, následne muži, o 13.30 sa budú modliť ženy. O 14.00 sa začnú modliť mládežníci a birmovanci a o 14.30 začne Korunka božieho milosrdenstva a po nej záverečná pobožnosť s eucharistickým požehnaním.

Nájdime si počas dňa čas a ako farská rodina sa príďme pokloniť živému Ježišovi, odprosiť ho, poďakovať mu i poprosiť o požehnanie pre našu farnosť a naše rodiny.

2. V tomto týždni sú zimné kántrové dni – streda, piatok, sobota. Ich obsahom je prosba o príchod Kristovho kráľovstva do našich rodín a za pokoj i spravodlivosť vo svete. Záväzný je jeden deň.

3. Chorých k vianočnej sv. spovedi navštívim v tomto týždni nasledovne: v pondelok Štiavnik – horný koniec a v stredu Štiavnik - dolný koniec, vždy ráno od 9.00. Vo Hvozdnici v utorok ráno od 8.30.

4. Na nástenke kostola a na webovej stránke farnosti nájdete pozvánku a informácie o farskej púti, ktorá sa bude konať v júni budúceho roka. Prihlášku na púť si budete môcť prevziať na fare od pondelka 11.12.2017 po sv. omšiach.

5. Na nástenke kostola a na webovej stránke farnosti nájdete aj oznam o Adopcii srdca. Jedná sa o finančnú pomoc konkrétnemu dieťaťu v africkej Rwande. Kto by sa chcel do tohto projektu zapojiť, nech sa ozve na uvedený kontakt.

6. Stretnutie detí a mladých, ktorí sa chcú zapojiť do koledovania Dobrej noviny, bude dnes po druhej sv. omši v Bielom dome a o 15.00 vo Hvozdnici v Kultúrnom dome. Ďakujeme za ochotu pomôcť!