FARSKÉ OZNAMY 31.12.2017

NEDEĽA SVÄTEJ RODINY JEŽIŠA, MÁRIE A JOZEFA

Za uzdravenie brata i sestry

SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY

Nový rok 2018

+ Štefan, Paulína, Mária, Anna

Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi, spomienka

Najsvätejšieho mena Ježiš, spomienka

+ Ondrej, Agnesa a ich rodičia

Štvrtok vo Vianočnom období

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Prvý piatok v mesiaci

(ráno)

Večerné sv. omše zo slávnosti

+ Vladimír, Helena a ich rodičia

ZJAVENIE PÁNA,

slávnosť

Požehnanie vody a domov

Za šťastný pôrod a BP rodine

KRST KRISTA PÁNA, sviatok

1. Od dnes si môžete nahlásiť v sakristii novostavby a zrekonštruované domy alebo byty k Trojkráľovému požehnaniu. Poprosím uviesť meno, č.domu, tel.číslo a miesto, kde sa dom nachádza.

Dnes po sv. omši vo Hvozdnici a po druhej sv. omši v Štiavniku bude ďakovná pobožnosť za božie dobrodenia v uplynulom roku.

Po polnočných oslavách Nového roka bude vo farskom kostole v noci o pol jednej tradičná adorácia pred vyloženou Oltárnou sviatosťou, ktorá vyvrcholí o jednej po polnoci eucharistickým požehnaním pre celú našu farnosť.

2. V pondelok je Nový rok a slávnosť Panny Márie Bohorodičky. Je to cirkevne prikázaný sviatok a sv. omše budú ako v nedeľu, navyše vo Hvozdnici aj o 11.00. Pri všetkých sv. omšiach sa bude konať tradičná novoročná ofera na potreby farnosti. Po sv. prijímaní budeme vzývať Ducha Svätého o jeho dary pre celý začínajúci rok 2018. Procesia so sochou Panny Márie pôjde od Hornej kaplnky v Štiavniku o 9.30. Kto môže, nech sa pridá k modliacej sa skupinke.

3. V utorok, stredu a vo štvrtok budú v Štiavniku sv. omše o 17.00. Piatok je zároveň prvý v mesiaci január. Vianočná sv. spoveď je k nemu platná, treba si vždy vzbudiť úprimnú ľútosť nad svojimi hriechmi. Sv. omša o Najsvätejšom Srdci Ježišovom bude len ráno o 6.25 v Štiavniku. Večerné sv. omše v piatok v Štiavniku o 18.20 a vo Hvozdnici o 17.00 už budú zo slávnosti Zjavenia Pána. Adorácia pred večernými sv. omšami tentokrát nebude.

4. V sobotu je slávnosť Zjavenia Pána (Traja králi). Je to cirkevne prikázaný sviatok. Sv. omše budú ako v nedeľu, navyše vo Hvozdnici aj o 11.00. Budeme v nich požehnávať trojkráľovú vodu a kriedu. Popoludní budem požehnávať nové a obnovené domy, čas ešte upresním neskôr. V sobotu večerná sv. omša vo Hvozdnici nebude.

5. Vyšlo novoročné číslo časopisu Naša Žilinská diecéza. Je k dispozícii na stolíkoch. Cena je 50 centov.