FARSKÉ OZNAMY 11.2.2018

ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Július

Za zdravie a božiu pomoc Štefana s rodinou

Za zdravie a božiu pomoc Veroniky, detí a vnúčeniec

+ Marta, Jozef, Ján

+ Jozef, Eduard a ich rodičia

POPOLCOVÁ STREDA

Deň pokánia v celej Cirkvi

+ Vendelín, Pavol a ich rodičia

Pomazanie chorých

Štvrtok po Popolcovej strede

+ Ľudovít Pastorek

88 r.

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Pomazanie chorých

Piatok po Popolcovej strede

Krížová cesta 40 minút pred sv. omšou

+ Štefan a rodičia z oboch strán

(zo 16.2.)

Za zdravie, božiu pomoc a dary DS pre deti a ich rodiny

+ Karol, Veronika, Mária, Marián

+ Anton

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

Krížová cesta 14.30

Zbierka na charitu

1. V stredu je Popolcová streda - začiatok pôstneho obdobia a deň pokánia v celej Cirkvi. Je to aj deň prísneho pôstu a zdržovania sa mäsitého pokrmu, ktoré sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia. Môžeme sa len raz do sýtosti najesť. Sv. omše budú v Štiavniku o 6.25 a o 18.20, vo Hvozdnici o 17.00. V každej sv. omši bude obrad značenia popolom na znak kajúcnosti. V Pôstnom období sa veriacim odporúča živšia a bohatšia účasť na sv. omšiach a pobožnostiach, taktiež zdržiavať sa hlučných zábav a venovať sa duchovnej obnove.

2. V pôstnom období sa modlievame pobožnosť Krížovej cesty. V piatok začína vždy 40 minút pred sv. omšou a v nedeľu o 14.30 v Štiavniku i vo Hvozdnici.

3. Z príležitosti 26. Svetového dňa chorých, budeme vysluhovať našim chorým veriacich, sviatosť pomazania chorých. V Štiavniku vo štvrtok vo sv. omši a vo Hvozdnici v piatok vo sv. omši.

4. Slovenská katolícka charita aj tento rok pripravila už siedmy ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku, zameranú na pomoc viacerým krajinám subsaharskej Afriky. Svojim pôstnym darom môžete veľmi pomôcť africkým deťom a rodinám. Viac informácií nájdete na plagáte a na www.charita.sk. Pôstne krabičky v obálke sú k dispozícii vzadu na stolíku.

5. Na budúcu nedeľu je vyhlásená jarná zbierka na charitu. Všetkým vám, ktorí prispejete na pomoc núdznym, vyslovujem, v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať!

6. Milí birmovanci a animátori, v rámci prípravy na birmovku vás na budúcu nedeľu 18.2. 2018 pozývame na povinnú prednášku s názvom „Vykúpenie z hriechu“, ktorá začne o 14.00 vo farskom kostole.