FARSKÉ OZNAMY 8.4.2018

DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA – NEDEĽA BOŽIEHO MILOSRDENSTVA

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

ZVESTOVANIE PÁNA, slávnosť

+ Anna a starí rodičia z oboch strán

+ Adam, Margita, Ján, Celestín, Mária a rodičia z oboch strán

Sv. Stanislava, biskupa a mučeníka, spomienka

+ Vendelín, Ľudmila, Jozefína a ich rodičia

+ Anton, Štefánia, Ján, Jozef, Štefánia

+ Viktor, Andrej, Rudolf, Magdaléna

Za zdravie, BP, šťastný pôrod Marty

Za zdravie a božiu pomoc Anny

TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

1. Dnes popoludní o 14.30 začne vo farskom kostole pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu pred vyloženou Oltárnou sviatosťou, o 15.00 sa pomodlime Korunku Božieho milosrdenstva a prijmeme eucharistické požehnanie. Každý, kto si dnes nábožne uctí obraz Božieho milosrdenstva v kostole alebo v kaplnke, splní podmienky na získanie úplných odpustkov, pomodlí sa Modlitbu Pána Verím v Boha a pridá k tomu nábožný vzdych napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem v teba, môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.

2. V pondelok je slávnosť Zvestovania Pána, preložená z 25. marca. Sv. omša bude v Štiavniku o 17.00 a vo Hvozdnici o 18.20. V sobotu v Štiavniku ranná sv. omša nebude, ale popoludní budú dve sobášne sv. omše, o 15.00 a o 16.30. Ostatné sv. omše budú v riadnom čase.

3. Srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí sa pričinili o prípravu a priebeh veľkonočných bohoslužieb, za prípravu kostolov, výzdobu, spevy a hudbu, osobitne hasičom a miništrantom za stráž pri „Božom“ hrobe, za asistovanie, tiež veriacim za vedenie pobožnosti krížovej cesty v pôste, ako aj všetkým, čo prispeli a pomohli finančne. Za každú službu a pomoc – aj tú skrytú – nech vás Pán požehná zdravím a ostatnými potrebnými milosťami.

4. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Alexander Marček, syn Jána a Aleny r. Kohútovej, bývajúci v Omšení a Mária Michálková, dcéra Štefana a Márie r. Kidovej, bývajúca v Štiavniku.

Marek Kopunik, syn Stanislava a Jany r. Rakovanovej a Mária Belková, dcéra Mariána a Márie r. Burandovej, obaja bývajúci v Štiavniku.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.