FARSKÉ OZNAMY 20.5.2018

+ Michal, Veronika, Jozef

Sv. Rity z Cascie, rehoľníčky, spomienka

Za zdravie, BP pre Dávida s rodinou

Za zdravie a boží pokoj celej rodiny (z 21.5.)

NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, NAJVYŠSIEHO A VEČNÉHO KŇAZA, sviatok

+ Jozef a rodičia z oboch strán

Za zdravie a božiu pomoc celej rodiny

+ Matúš a Ľudmila

Sv. Filipa Neriho, kňaza, spomienka

Poďakovanie za 35 r. manželstva

Za prvoprijímajúce deti

Za prvoprijímajúce deti

NEDEĽA NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE,

slávnosť

Prvé sv. prijímanie

1. Milí birmovanci, v rámci prípravy na birmovku, Vás dnes pozývame na povinnú prednášku, na tému: Vzťahy.  Stretneme sa o 14:00 v kostole Štiavniku.

2. Dnes sa vo farskom kostole o 18.00 koná stretnutie veriacich, ktorí sa prihlásili na farskú púť do Talianska. Dozvedia sa na ňom potrebné informácie a zároveň uhradia finančný doplatok za púť.

3. Dnešnou slávnosťou sa končí veľkonočné obdobie a pokračuje obdobie cez rok. Od pondelka sa po sv. omšiach modlíme modlitbu Anjel Pána.

4. V pondelok bude pohrebná sv. omša v Štiavniku o 16.00, úmysel z pondelka sa presunul na štvrtok. Vo Hvozdnici bude sv. omša v piatok ráno o 8.30.

5. Dnes po druhej sv. omši v Štiavniku budú mať stretnutie rodičia prvoprijímajúcich detí zo Štiavnika. Nácviky detí s kňazom na prvé sv. prijímanie budú nasledovne:

Štiavnik – v utorok a vo štvrtok po sv. omši o 18.00,

Hvozdnica – v sobotu večer po sv. omši.

6. Rovnošaty deťom príde vyzdvihnúť jeden z rodičov, a to nasledovne: v Štiavniku v piatok po sv. omši na fare a vo Hvozdnici v sobotu po sv. omši v sakristii kostola.

7. V sobotu bude sv. spoveď pre prvoprijímajúce deti a ich príbuzných. Vo Hvozdnici o 10.00 a v Štiavniku o 11.00.  Sv. prijímanie začne vo Hvozdnici o 8.30 a v Štiavniku o 11.00.

8. Vo farnosti Považská Bystrica - Rozkvet chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Tomáš Mikolášik, syn Róberta a Kataríny r. Bohušíkovej, zo Štiavnika a Lucia Dávidová, dcéra Františka a Ivety r. Dodekovej z Považskej Bystrice.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.