FARSKÉ OZNAMY 27.5.2018

NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE

Za zdravie, BP a požehnanie rodiny

+ Jozef, Amália ich rodičia a synovia

+ Viktória, Štefan, Jozef a ich rodičia

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Večerná sv. omša zo slávnosti

Za zdravie, BP a dary DS pre rodinu

+ Pavol, Veronika, Štefan, Albín

NAJSVÄTEJŠIEHO KRISTOVHO TELA A KRVI, slávnosť

Euch. procesia Štiavnik

+ Jozef, Antónia a rodičia z oboch strán

Za zdravie, BP pri skúškach

+ Veronika, Anton, Katarína, Jozef, Martin

Votívna sv. omša o Najsvätejšom Srdci Ježišovom

Prvý piatok v mesiaci

+ Baltazár, Marta, Anna a ich rodičia

Panny Márie v sobotu, spomienka

Za zdravie, BP, požehnanie a pokoj v rodine

+ Stanislav, Antónia, Helena, Ignác a ich rodičia

DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Euch. procesia Hvozdnica

Prvá nedeľa v mesiaci

1. V tomto týždni bude prvý piatok v mesiaci jún. Spovedať sa bude tak ako zvyčajne. V pondelok budem spovedať v Štiavniku žiakov od 12.30-13.30 a dospelých v pondelok aj v utorok už od 16.00 do sv. omše. V stredu bude sv. omša vo Hvozdnici ráno o 8.30.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok – slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Ťažké práce nekonáme a máme povinnosť zúčastniť sa sv. omše. V Štiavniku bude sv. omša zo slávnosti už aj v stredu večer o 17.00 a v deň slávnosti ráno o 6.25 a večer o 18.20 spojená s eucharistickou procesiou. Na procesiu prosím dievčatá, aby si priniesli v košíkoch lupienky kvetov, ktoré budú rozsýpať pred Oltárnou Sviatosťou. Vo Hvozdnici bude sv. omša vo štvrtok o 17.00, ale eucharistická procesia bude v nedeľu po rannej sv. omši. Taktiež prosím dievčatá, aby si priniesli kvety na rozsýpanie.

Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.25, popoludní o 16.00 vystavím Oltárnu sviatosť k tichej poklone, o 18.10 sa pomodlíme Litánie k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a prijmeme eucharistické požehnanie. Na prvý piatok bude vo Hvozdnici vystavená Oltárna sviatosť od 15.00 a Litánie a eucharistické požehnanie bude pred sv. omšou, ktorá začne o 16.45. Prvopiatkových chorých navštívim v riadnom čase a Domov dôchodcov až v pondelok 4.júna.

2. Vo farnosti Petrovice chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Lukáš Panáč, syn Alojza a Márie r. Laščekovej, bývajúci vo Hvozdnici a Kristína Chladná, dcéra Jozefa a Jarmily r. Šuchovej, bývajúca v Pšurnoviciach. Kto by vedel o nejakej cirkevnoprávnej prekážke, nech ju nahlási na farský úrad.