FARSKÉ OZNAMY 9.9.2018

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie a božiu pomoc pre rodiny

+ Mária a rodičia z oboch strán, Tomáš, Helena, Magdaléna, Jozef

+ Jozef, Mária, František, Helena

+ Jozef, Eduard a ich rodičia

Najsvätejšieho mena Panny Márie, spomienka

Za zdravie a božiu pomoc rodiny (zo 4.9.)

Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ Anna a jej rodičia i starí rodičia

+ Jozef, Paulína, Jozef, Veronika, Ján, Magdaléna, Božena, Rudolf, Mária

POVÝŠENIE SVÄTÉHO KRÍŽA, sviatok

+ Vendelín, Štefánia, Milan, Helena

+ Ján, Rudolf, Magdaléna, Mária

+ Anna, Anton, Jana

Sobášny obrad

SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE, PATRÓNKY SLOVENSKA, slávnosť

+ Mária a Ján

Za zdravie a BP novomanželov

Za zdravie, BP a dary DS pre rodinu

DVADSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Zbierka na seminár

1. Dnes popoludní o 14.00 sa vo farskom kostole koná veľké stretnutie birmovancov. Účasť je povinná. Prosím animátorov birmovancov, aby v kostole boli každý so svojou skupinkou.

2. V stredu bude vo Hvozdnici sv. omša ráno o 8.30, v Štiavniku večer o 18.20.

3. V sobotu bude slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Sv. omše budú vo farnosti ako v nedeľu. Popoludní o 15.00 bude vo Hvozdnici sobášny obrad, večerná sv. omša tam nebude.

4. Dňa 15.9. 2018 chcú vo Hvozdnici uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Adrián Mikulík pochádzajúci z Hvozdnice a Veronika Cedzová, pochádzajúca z Jílového u Prahy.

Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

5. Na budúcu nedeľu sa koná tradičná zbierka na kňazský seminár. Všetkým darcom v mene bohoslovcov a ich predstavených vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať!

6. Na náboženstve rozdám tretiakom Prihlášku na Prvé sv. prijímanie. Rodičia, ktorí chcú, aby ich dieťa prijalo v tomto školskom roku túto sviatosť, prihlášku vyplnia. Ak dieťa bolo pokrstené v inej farnosti, vyplnenú prihlášku vezmú na farský úrad, kde bolo dieťa pokrstené a tam dajú krst dieťaťa potvrdiť. Prihlášku nech mi potom deti prinesú do konca mesiaca na hodinu NAV.

7. Na budúcu nedeľu organizujeme krížovú cestu na Hornom konci v Štiavniku, v časti Štangrund, z príležitosti sviatku Povýšenia sv. kríža. O občerstvenie bude postarané aj vďaka poľovníckemu združeniu v Štiavniku. Tešíme sa na vašu účasť.

8. Na budúcu nedeľu prosím birmovancov o stretnutie. Vo Hvozdnici po rannej sv. omši a v Štiavniku po druhej sv. omši.

9. Dnes si môžete zakúpiť nové číslo časopisu Naša žilinská diecéza za nezmenenú cenu.