FARSKÉ OZNAMY 30.9.2018

Sv. omša o Najsvätejšom Srdci Ježišovom

Prvý piatok v mesiaci

Sobášny obrad

Za zdravie, božiu pomoc, dary DS pre rodinu

+ Rudolf, František, Magdaléna

SLÁVNOSTNÁ SV. OMŠA

+ Stanislav, Antónia, Helena, Ignác, Ján a rodičia

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Hodová slávnosť v Štiavniku

1. Dnes o 15.00 sa uskutoční v areáli ZŠ hudobný koncert skupín FELICE a KAPUCÍNI. Vstup voľný.

2. V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Deti (žiaci) v Štiavniku nech prídu k sv. spovedi v pondelok od 12.15 do 13.30. V pondelok budem spovedať v Štiavniku už od 16.00, v stredu už od 14.00. V utorok bude v Štiavniku pohrebná sv. omša o 16.30. Vo štvrtok budeme vo Hvozdnici spovedať od 14.30. Ostatných veriacich, ako aj prvopiatkových chorých, vyspovedáme tak ako zvyčajne. Domov dôchodcov navštívim 8. októbra.

Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.25. Oltárnu sviatosť vystavím vo farskom kostole k tichej poklone od 16.00 a o 18.10 sa pomodlíme litánie a prijmeme eucharistické požehnanie. Vo Hvozdnici bude vystavená Oltárna sviatosť od 15.30 do sv. omše, ktorá bude o 16.30. Litánie budú taktiež pred sv. omšou. V sobotu bude v Štiavniku len sobášna sv. omša o 15.00.

3. Vo štvrtok je slávnosť sv. Františka Assiského, patróna farského kostola i našej farnosti. Sv. omša bude vo farskom kostole o 18.20 a vo Hvozdnici o 17.00.

4. V nedeľu slávime vo farnosti štiavnické hody. Vo všetkých sv. omšiach vo farnosti bude tradičná hodová zbierka, ktorej výťažok bude použitý na potreby našej farnosti. Po prvej sv. omši vystavím Oltárnu sviatosť k tichej poklone, o 10.00 sa pomodlime Korunku božieho milosrdenstva a prijmeme eucharistické požehnanie. Nájdime si čas a zotrvajme v modlitbe pred živým Ježišom a vyprosujme pre našu farnosť i naše rodiny božie požehnanie a ďakujme za božiu pomoc. Slávnostná sv. omša začne o 10.20.

5. Dňa 6.10. 2018 chcú v Štiavniku uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Marek Repáň a Mariana Balážová, obaja pochádzajúci zo Štiavnika,

Michal Gulák, pochádzajúci zo Svätého Antona a Terézia Mišutková, pochádzajúca zo Štiavnika.

Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

6. V pondelok začína október - mesiac modlitby posvätného ruženca. Pozývame vás k účasti na tejto modlitbe, či už spoločne v rodinnom kruhu, alebo v kostole vždy pred sv. omšou. Modlitba posvätného ruženca je spojená aj s možnosťou získať úplné odpustky pre seba.

7.  Chcem sa srdečne poďakovať všetkým farníkom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli v príprave našich birmovancov a k dôstojnému sláveniu vysluhovania sv. birmovania. Mnohí obetovali naozaj veľa času a námahy. Nech vám to Pán vynahradí potrebnými milosťami!