FARSKÉ OZNAMY 3.3. 2019

Krížová cesta

+ Ján, Vladimír, Ján, Viktória a rodičia z oboch strán

Krížová cesta

Za zdravie, božiu pomoc a dary DS pre rodinu

Piatok po Popolcovej strede

+ Peter a Martin

Sobota po Popolcovej strede

+ Ján, Ján, Stanislav, Jozef, Miroslav, Peter, Marta, Filoména, Albert, František, Ján, Viktor, Ladislav, Dominik, Jozef, Milan, Ján

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

Krížová cesta 14.30

Zbierka na charitu

1. Dnes popoludní sa o 15.00 vo farskom kostole pred vyloženou Oltárnou sviatosťou pomodlíme Korunku božieho milosrdenstva, spojenú so zmiernou poklonou. Počas nej môžu veriaci za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

2. V stredu je Popolcová streda - začiatok pôstneho obdobia a deň pokánia v celej Cirkvi. Je to aj deň prísneho pôstu a zdržovania sa mäsitého pokrmu, ktoré sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia. Môžeme sa len raz do sýtosti najesť. Sv. omše budú v Štiavniku o 6.25 a o 18.20, vo Hvozdnici o 17.00. V každej sv. omši bude obrad značenia popolom na znak kajúcnosti. V Pôstnom období sa veriacim odporúča živšia a bohatšia účasť na sv. omšiach a pobožnostiach, taktiež zdržiavať sa hlučných zábav a venovať sa duchovnej obnove.

3. V pôstnom období sa v kostole spoločne modlievame pobožnosť Krížovej cesty. V piatok začína vždy 40 minút pred sv. omšou a v nedeľu o 14.30 v Štiavniku i vo Hvozdnici.

4. Slovenská katolícka charita aj tento rok pripravila ďalší ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku 2019, zameranú na pomoc chudobným rodinám a deťom v subsaharskej Afrike.. Viac informácií nájdete na plagáte a na www.postnakrabicka.sk. Pôstne krabičky v obálke, tento rok aj s malým darčekom – magnetkou, sú k dispozícii vzadu na stolíku.

5. Dnes si môžete zakúpiť nové číslo časopisu Naša žilinská diecéza. Cena je 50 centov.

6. Na budúcu nedeľu je vyhlásená jarná zbierka na charitu. Všetkým vám, ktorí prispejete na pomoc núdznym, vyslovujem, v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať!