FARSKÉ OZNAMY 7.4. 2019

+ Štefan, Helena, Štefan a ich rodičia

KVETNÁ NEDEĽA – NEDEĽA UTRPENIA PÁNA

Požehnanie bahniatok

1. Dnes sa koná celoslovenská zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a vojnovým utečencom. Úprimné Pán Boh zaplať za milodary.

2. Dnes popoludní o 14.30 začnú v oboch kostoloch krížové cesty spojené s Korunkou božieho milosrdenstva.

3. Z dôvodu spoločných sv. spovedí vo farnostiach nášho dekanátu budú v tomto týždni nasledovné zmeny termínov sv. omší:

Štiavnik: pondelok, streda, piatok, sobota ráno o 6.45 (v piatok krížová cesta o 6.15);

Hvozdnica: v piatok 9.00 (krížová cesta o 8.30) Ostatné sv. omše budú v riadnom čase.

4. Chorých v Štiavniku, ktorých ste nahlásili k veľkonočnej sv. spovedi, navštívim v tomto týždni nasledovne: Horný koniec v pondelok dopoludnia od 9.00 a Dolný koniec v stredu ráno od 9.00. Vo Hvozdnici ich navštívim v piatok po rannej sv. omši. Chorí, ktorí čakajú na kňaza, nemusia zachovať hodinový eucharistický pôst.

5. Chcel by som sa poďakovať veriacim z Lúčok, chorým a nevládnym i ostatným farníkom, ktorí milodarmi  prispeli na kvety do „Božieho hrobu“ a na náklady spojené zo spoločnou sv. spoveďou. Úprimné Pán Boh zaplať!

6. Dnes si môžete zakúpiť nové číslo časopisu Naša žilinská diecéza v cene 50 centov.

7. V prípade priaznivého počasia plánujeme na  Kvetnú nedeľu farskú krížovú cestu v horách, tak ako mávame v septembri. Bližšie informácie si povieme o týždeň.

8. V dňoch 13.-14.4. sa v Žiline u Saleziánov uskutoční Kvetný víkend mládeže Žilinskej diecézy. Je potrebná registrácia. Bližšie info na plagáte a na FB stránke podujatia.

9. Dňa 4.5. 2019 (v sobotu) sa bude konať tradičná púť do Krakova. Prihlásiť sa môžete u p. Martiny Červencovej v Štiavniku. Poplatok je 13€. Odchod autobusu ráno o 4.00 zo zastávky Blaško.