FARSKÉ OZNAMY 28.4. 2019

+ Štefan, Mária, Jozef, Bernardína, Štefan, Jozef

+ Jozef

Sv. Jozefa, robotníka spomienka

+ Ján, Vendel, Justína, Jozef, Mária (z 29.4.)

Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ Katarína, Augustín, Jozef, Ivan

Za zdravie a BP rodiny

SV. FILIPA A JAKUBA, APOŠTOLOV, sviatok

Prvý piatok v mesiaci

+ Ivan, Jozef, Amália, Helena

Sv. Floriána, mučeníka, spomienka

+ Ján, Valéria a rodičia z oboch strán

+ Štefan, Veronika, Jozef, Filoména a ich rodičia

TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Prvá nedeľa v mesiaci

1. Dnes popoludní o 14.30 začne vo farskom kostole pobožnosť k Božiemu milosrdenstvu pred vyloženou Oltárnou sviatosťou, o 15.00 sa pomodlime Korunku Božieho milosrdenstva a prijmeme eucharistické požehnanie. Každý, kto si dnes nábožne uctí obraz Božieho milosrdenstva v kostole alebo v kaplnke, splní podmienky na získanie úplných odpustkov, pomodlí sa Modlitbu Pána Verím v Boha a pridá k tomu nábožný vzdych napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem v teba, môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.

2. V pondelok bude v Štiavniku len pohrebná sv. omša o 14.00. V utorok a vo štvrtok o 17.00. Vo štvrtok sv. omša vo Hvozdnici nebude.

3. V stredu je 1.mája – deň pracovného pokoja. Sv. omša bude v Štiavniku ráno o 7.00.

4. V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci. Avšak spovedať sa pred ním nebude, nakoľko veľkonočná spoveď je k nemu platná. Vždy si vzbuďme úprimnú ľútosť nad hriechmi a pristupujme k sv. prijímaniu dlhší čas. Prvopiatkových chorých navštívim tak ako zvyčajne.

Na prvý piatok budú sv. omše v Štiavniku ráno o 6.25 a večer o 18.20. Vo Hvozdnici výnimočne o 17.00. Oltárna sviatosť pred sv. omšami tentokrát vystavená nebude. Prvopiatkovú pobožnosť sa pomodlíme po sv. prijímaní na konci sv. omší.

5. Štiavnik: Na budúcu nedeľu pôjde procesia so sochou Panny Márie o 9.30 od Hornej kaplnky v Štiavniku.