FARSKÉ OZNAMY 15.9. 2019

DVADSIATA ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

SLÁVNOSŤ SEDEMBOLESTNEJ PANNY MÁRIE

Za zdravie a BP pre rodiny

Sv. Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov, spomienka

Za zdravie a BP pre Adama

+ Anna, Ladislav, Juraj, Anna

Misijné stretnutie

Na poďakovanie za úrodu

+ Jozef, Anna a rodičia z oboch strán

Anna, Jozef, Eva, Pavol, Mária

Sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza       a Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

Kántrový deň

SV. MATÚŠA, apoštola a evanjelistu, sviatok

+ Ľudmila, František, Ľudmila

Za zdravie, BP, dary DS pre rodinu

DVADSIATA PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1. Dnes sa koná tradičná zbierka na kňazský seminár. Všetkým darcom v mene bohoslovcov a ich predstavených vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať za milodary!

2. Opäť po roku dnes organizujeme krížovú cestu na Hornom konci v Štiavniku, v časti Štangrund, z príležitosti sviatku Povýšenia sv. kríža. Začiatok bude o 16.00, stretneme sa pri kríži nad hlavnou cestou. Autobusový spoj ide v tom čase tam aj naspäť. O občerstvenie bude tradične postarané. Tešíme sa na vašu účasť.

3. V Štiavniku bude sv. omša v stredu ráno o 6.45 a v sobotu 10.00. V sobotu bude vo Hvozdnici len sobášna sv. omša o 15.00.

4. V tomto týždni budú jesenné kántrové dni v stredu, v piatok a v sobotu. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu. Záväzný je jeden deň. V stredu ráno bude sv. omša slávená na tento úmysel.

5. Dňa 21.9.2019 chcú vo Hvozdnici uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Martin Kubaška, pochádzajúci z farnosti Čadca-Kýčerka a Anna Jánošíková, pochádzajúca z Hvozdnice.

Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

6. Na pozvanie Misijného sekretariátu bratov pallotínov zavíta na Slovensko a aj do našej farnosti biskup z africkej Rwandy Mons. Célestin Hakizimana - zo štátu, v ktorom podporujeme deti v projekte Adopcia srdca. Stretnutie s farníkmi sa uskutoční v stredu 18.9.2019 o 17:00 vo farskom kostole v Štiavniku.