FARSKÉ OZNAMY 29.9. 2019

26. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Hanka a starí rodičia z oboch strán

Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

Za zdravie, božiu pomoc, dary DS pre rodinu

Sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

+ František, Anna, Barbora, Matej, Viktor

Sv. anjelov strážcov, spomienka

+ Mária, Sidónia, Martin, Albín, Pavol

+ Jozef, Mária, Jozef, Štefan, Magdaléna, Alžbeta, Agneša, Ondrej, Štefánia

+ Peter, Dominik, rodičia a starí rodičia z oboch strán

+ Ondrej, Amália, Andrej, Veronika

Štiavnik: SV. FRANTIŠKA ASSISKÉHO, patróna farského kostola i farnosti, slávnosť

Hvozdnica: Sv. omša o Najsvätejšom Srdci Ježišovom

Prvý piatok v mesiaci

+ Pavol, Ján, Magdaléna a ich rodičia

Sv. Faustíny Kowalskej, panny, spomienka

SLÁVNOSTNÁ SV. OMŠA

+ Stanislav, Antónia, Helena, Ignác, Ján, Ignác

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Hodová slávnosť v Štiavniku

1. V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Deti (žiaci) v Štiavniku nech prídu k sv. spovedi v pondelok od 12.30 do 13.30. V stredu budeme spovedať v Štiavniku od 14.30 a vo štvrtok vo Hvozdnici taktiež od 14.30. Ostatných veriacich, ako aj prvopiatkových chorých, vyspovedáme tak ako zvyčajne. Vo štvrtok bude sv. omša v Štiavniku ráno o 6.45.

Na prvý piatok budeme v Štiavniku sláviť slávnosť sv. Františka z Assisi, patróna nášho kostola a celej farnosti. Sv. omša bude v Štiavniku aj ráno o 6.25. Oltárnu sviatosť vystavím vo farskom kostole k tichej poklone od 16.00 a o 18.10 sa pomodlíme litánie a prijmeme eucharistické požehnanie. Vo Hvozdnici bude vystavená Oltárna sviatosť od 15.30 do sv. omše, ktorá bude o 16.30.

2. V nedeľu slávime vo farnosti štiavnické hody. Vo všetkých sv. omšiach vo farnosti bude tradičná hodová zbierka, ktorej výťažok bude použitý na potreby našej farnosti. Slávnostnú sv. omšu o 10.20 bude celebrovať Pavol Mazúch, farár v PB a dekan považskobystrického dekanátu.

3. Vo farnosti PB - Rozkvet chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Juraj Stopka, pochádzajúci z farnosti Štiavnik a Martina Behúňová, pochádzajúca z farnosti PB - Rozkvet, a vo farnosti Bytča chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci: Martin Gallo, bývajúci vo Hvozdnici a Patrícia Čupcová, bývajúca v Malej Bytči.

Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.

4. Vstupujeme do mesiaca október, ktorý vyhlásil pápež František ako misijný mesiac. Myslime na tých, čo ohlasujú evanjelium v ďalekých krajinách vo svojich modlitbách. Október je zároveň aj mesiacom posvätného ruženca. V tomto mesiaci modlitbou posvätného ruženca môžeme získať úplné odpustky.