FARSKÉ OZNAMY 1.12. 2019

PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

Za šťastný pôrod, zdravie, BP a posilnenie vo viere

+ Jozefína Kotkolíková 91r.

Sv. Františka Xaverského, kňaza, spomienka

+ Ondrej, Anna a rodičia z oboch strán

+ Štefan a Mária

Za šťastný pôrod

+ Viktor a Oľga

Sv. Mikuláša, biskupa, spomienka

Prvý piatok mesiaca

Poďakovanie za životné jubileum a prosba o BP

Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Za zdravie, BP a dary DS pre rodinu

+ Matúš a Margita

DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA – BIBLICKÁ

Výročná farská poklona

1. Na dnes je vyhlásená jesenná zbierka na charitu. Všetkým darcom vyslovujem v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať za ich milodary. Dnes popoludní adorácia a Korunka božieho milosrdenstva nebude. Pomodlíme sa ju na budúcu nedeľu v rámci výročnej farskej poklony.

2. Nahláste, prosím, u p. kostolníkov v sakristii vašich chorých a nevládnych k vianočnej sv. spovedi.

3. V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Deti (žiaci) v Štiavniku nech prídu k sv. spovedi v pondelok od 12.15 do 13.15. V stredu budeme v Štiavniku spovedať od 15.00. Rovnako tak aj vo štvrtok vo Hvozdnici od 15.00. V utorok bude v Štiavniku pohrebná sv. omša o 14.00 a vo štvrtok ráno o 6.45. Prvopiatkových chorých vyspovedám tak ako zvyčajne.

Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.25. Oltárnu sviatosť vystavím vo farskom kostole k tichej poklone od 16.00 a o 18.10 sa pomodlíme litánie a prijmeme eucharistické požehnanie. Vo Hvozdnici bude vystavená Oltárna sviatosť od 15.30 do sv. omše, ktorá bude o 16.30.

4. Na budúcu nedeľu (druhá adventná - biblická) sa tradične bude konať výročná farská poklona. Jej program oznámim o týždeň. Kto by chcel ochotne pomôcť s organizáciou poklony z radov mužov, žien, detí, mládeže a spoločenstiev, nech sa mi ozve a dohodneme sa na programe. Úprimná vďaka za pomoc!

5. Oddnes môžete hlasovať za farské projekty, ktoré boli predložené v rámci projektovej súťaže v diecéze. Viac informácii spolu s modlitbou za farnosť si môžete vziať zo stolíkov pri východe z kostola.

6. Dnes si môžete v cene 50 centov zakúpiť nové číslo časopisu Naša žilinská diecéza. Okrem zaujímavého čítania ponúka aj prílohu s betlehemom, ktorý si môžete doma vyrobiť. Príloha je zadarmo.

7. Deti, mládež, rodiny sa môžu zapojiť do 4 adventných úloh a podporiť kampaň Charitné Vianoce. Adventné kalendáre so 4 otváracími okienkami nájdete pri východe z kostola.

8.  Adopcia srdca: Kto má záujem ešte v tomto roku prispieť na deti z Africkej Rwandy, ktoré sme si ako farnosť zobrali pod patronát v projekte Adopcia srdca, môže sa so svojim príspevkom obrátiť na p. Janu Plačkovú - kontaktné údaje sú na nástenke kostola. Pán Boh zaplať za milodary.

9. Štiavnik: Srdečne pozývame na stretnutie deti a mládež, ktorí sa chcú podieľať Jasličkovej pobožnosti. Stretneme sa dnes o 15.00 v Bielom dome. Na všetkých sa srdečne tešíme.

10. Štiavnik: Deti a mládež, ktorí by radi pomodli s koledovaním Dobrej noviny sa stretnú na budúcu nedeľu 8.12. po druhej sv. omši v Bielom dome.