FARSKÉ OZNAMY 8.12. 2019

+ Mária, rodičia z oboch strán, Magdaléna, Jozef, Jozef, Jozef

Za upevnenie rodín

(kántry)

+ Veronika Prílepková 30 r.

Za zachovanie mieru a spravodlivosti

+ Vendelín, Milan, Štefánia, Helena, Veronika

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

(kántry)

Za zdravie a BP celej rodiny

Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ Viktor, Mária a rodičia z oboch strán

+ Jozef, Anna, Jozef

TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA

(GAUDETE)

1. Dnes po sv. omšiach bude vystavená Oltárna sviatosť k výročnej farskej poklone.

V Štiavniku bude možnosť tichej poklony aj medzi sv. omšami a následne po druhej sv. omši. O 14.30 sa budú modliť deti, o 15.00 ženy, ktoré začnú Korunkou božieho milosrdenstva a poklona bude zakončená o 16.00 záverečnou pobožnosťou a eucharistickým požehnaním.

Vo Hvozdnici bude vystavená Oltárna sviatosť po sv. omši. Hneď potom sa krátko poklonia deti, o 14.00 sa začnú modliť ženy, o 15.00 začne Korunka božieho milosrdenstva a po nej záverečná pobožnosť s eucharistickým požehnaním.

Nájdime si počas dňa čas a ako farská rodina sa príďme pokloniť živému Ježišovi, odprosiť ho, poďakovať mu i poprosiť o požehnanie pre našu farnosť a naše rodiny.

2. Na dnes pripadá v cirkevnom kalendári prikázaný sviatok – Nepoškvrnené počatie Panny Márie. V tomto roku je však preložený na pondelok a tak nezaväzuje veriacich vo svedomí ako prikázaný sviatok t.j. nie je pod ťažkým hriechom povinnosť účasti na sv. omši a zdržiavania sa ťažkých prác. Sv. omša bude v Štiavniku o 17.00, vo Hvozdnici o 18.20.

3. V tomto týždni sú zimné kántrové dni – streda, piatok, sobota. Ich obsahom je prosba o príchod Kristovho kráľovstva do našich rodín a za pokoj i spravodlivosť vo svete. Záväzný je jeden deň.

4. Chorých k vianočnej sv. spovedi navštívim v tomto týždni nasledovne: Štiavnik(horný koniec) v stredu, Štiavnik (dolný koniec) vo štvrtok a Hvozdnica v piatok. Začnem vždy ráno od 9.00.

5. Štiavnik: Stretnutie detí a mladých, ktorí sa chcú zapojiť do koledovania Dobrej noviny, bude dnes po druhej sv. omši v Bielom dome. Ďakujeme za ochotu pomôcť!