FARSKÉ OZNAMY 23.2. 2020

SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ František, Magdaléna, rodičia z oboch strán, Matej, František, Matej

+ Matej, Agneša, Jozef, Žofia

Za zdravie, BP a ochranu pre celú rodinu

+ Pavol, Mária a ich rodičia

+ Štefan, Ján, Veronika, Libor, Paulína a ich rodičia

POPOLCOVÁ STREDA

Deň pokánia v celej Cirkvi

Za zdravie, BP a dary DS pre rodinu

Štvrtok po Popolcovej strede

Krížová cesta

+ Helena, Jozef, Ladislav a rodičia z oboch strán

Krížová cesta

Za zdravie a božiu pomoc  pre rodinu

Piatok po Popolcovej strede

+ Veronika Kočudáková 100 r.

Za zdravie, BP, dary DS pre rodiny

Sobota po Popolcovej strede

+ Milan, Vendelín, Štefánia, Helena, Veronika

+ Jozef, Pavol, Štefan, Anna a ich rodičia

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

Krížová cesta 14.30

Zbierka na charitu

1. V utorok a vo štvrtok budú sv. omše v Štiavniku ráno o 6.45.

2. V stredu je Popolcová streda - začiatok pôstneho obdobia a deň pokánia v celej Cirkvi. Je to aj deň prísneho pôstu a zdržovania sa mäsitého pokrmu, ktoré sa v tento deň nedá nahradiť iným skutkom pokánia. Môžeme sa len raz do sýtosti najesť. Sv. omše budú v Štiavniku o 6.25 a o 18.30, vo Hvozdnici o 17.15. V každej sv. omši bude obrad značenia popolom na znak kajúcnosti. V Pôstnom období sa veriacim odporúča živšia a bohatšia účasť na sv. omšiach a pobožnostiach, taktiež zdržiavať sa hlučných zábav a venovať sa duchovnej obnove.

3. V pôstnom období sa v kostole spoločne modlievame pobožnosť Krížovej cesty. V piatok začína vždy 40 minút pred sv. omšou a v nedeľu o 14.30 v Štiavniku i vo Hvozdnici.

4. Slovenská katolícka charita už deviaty krát pripravila ďalší ročník kampane Pôstna krabička pre Afriku 2020, zameranú na podporu centier pre deti v Ugande a Rwande. Viac informácií nájdete na plagáte a na www.postnakrabicka.sk. Pôstne krabičky v obálke sú k dispozícii vzadu na stolíku.

5. Na budúcu nedeľu je vyhlásená jarná zbierka na charitu. Všetkým vám, ktorí prispejete na pomoc núdznym, vyslovujem, v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať za milodary!

6. Sv. birmovania  v našej farnosti by mal prísť vysluhovať otec biskup Tomáš a to dňa 26.9. 2020 (sobota).

7. Štiavnik: Na budúcu nedeľu 1.3. budú mať naši tretiaci – prvoprijímajúce deti – druhý nácvik spevu. Stretneme sa po druhej sv. omši v Bielom dome. Účasť detí je povinná.