AKO ĎALEJ OD 6.5.2020?

Milí farníci zo Štiavnika a Hvozdnice,

vzhľadom na skutočnosť, že od 6.5.2020 dôjde k obnoveniu verejných bohoslužieb, s očakávaním sa pýtate, ako to bude vyzerať v našej farnosti Štiavnik.

Chcel by som vás však úprimne poprosiť o trpezlivosť, nakoľko budeme musieť bohoslužby sláviť s určitými konkrétnymi obmedzeniami a za dodržiavania prísnych hygienických opatrení. Čo však v žiadnej väčšej farnosti - ako je aj naša - nie je vôbec ľahké zabezpečiť. Mnohé je pre nás niečo absolútne nové a doteraz sme si to nevedeli, ani len predstaviť.

Potrebujem si to celé premyslieť a nájsť, čo najlepšie riešenie pre našu farnosť a pre vás, drahí farníci. Rozhodne nechceme situáciu podceniť a potom pykať zbytočnou pokutou, ktorá je pre právnickú osobu vo výške 20.000 €.

Rozhodne to nebude jednoduché a bude si to vyžadovať veľa pokoja, trpezlivosti a porozumenia od nás všetkých, ktorí sa chceme opäť vrátiť k tomu, čo milujeme a potrebujeme pre náš život, pozemský i večný.

Nasledujúce dni budem hľadať možnosti, ako bohoslužby sláviť, aby sme ako tak boli čo najviac spokojní, aj keď viem, že mnohé veci nie sú pre nás ľahko prijateľné a s mnohými sa ešte nejaký čas budeme musieť "popasovať".

V piatok 8.5.2020, sa prostredníctvom obecného rozhlasu dozviete, aký bude ďalší program bohoslužieb a za akých podmienok.

Ostatné konkrétne opatrenia sa dozviete v kostole počas Farských oznamov.

Úprimne Vám ďakujem za porozumenie a akúkoľvek pomoc s obnovením bohoslužieb, taktiež za vašu duchovnú podporu počas uplynulých týždňov. Zároveň sa teším na stretnutie s vami a ako jedna rodina - najmä s našim Pánom.

Boh Vás žehnaj!

Štefan Junas, farár Štiavnik