FARSKÉ OZNAMY 29.11. 2020

PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

SV. ONDREJA, APOŠTOLA, sviatok

+ Johana Krajčíková r. Mištríková 73 r.

Sv. Františka Xaverského, kňaza, spomienka

Sv. omša o Najsvätejšom Srdci Ježišovom

Prvý piatok v mesiaci

Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

Výročná farská poklona

1. Na dnes je vyhlásená jesenná zbierka na charitu. Všetkým darcom vyslovujeme v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať za ich milodary.

2. V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Stále platí dišpenz od účasti na sv. omši, ale aj kvôli núdzovému stavu a obmedzeniu kapacity miesta na sedenie v kostoloch, budeme celý tento prvopiatkový týždeň prežívať inak, než sme boli zvyknutí.

Možnosť vyspovedať sa bude v Štiavniku každý deň od pondelka do piatka (okrem utorka) od 16.00 do sv. omše, ktorá bude vždy o 17.00. V utorok bude v Štiavniku pohrebná sv. omša o 14.00. Možnosť vyspovedať sa vo Hvozdnici bude každý deň od pondelka do piatka od 17.00 do sv. omše, ktorá bude vždy o 18.00.

Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.45, rovnako tak aj v sobotu. Vo Hvozdnici už býva sv. omša v sobotu večer o 18.00. Na prvý piatok tentokrát nebudú adorácie pred sv. omšou, pobožnosť sa pomodlíme po sv. prijímaní v každej sv. omši.

Žiaľ, ani v tomto prvopiatkovom týždni nenavštívime našich prvopiatkových chorých po domoch.

3. Na budúcu nedeľu (2.adventná) by sa mala konať výročná farská poklona. Vzhľadom na aktuálnu situáciu jej program oznámime o týždeň.

4. Adopcia srdca: Kto má záujem ešte v tomto roku finančne prispieť a tak pomôcť deťom z africkej Rwandy, ktoré sme si ako farnosť adoptovali v projekte Adopcia srdca, môže sa so svojim príspevkom obrátiť na p. Janu Plačkovú. Všetky kontaktné údaje nájdete na nástenke kostolov. Pán Boh zaplať za milodary.

5. Členovia SSV si môžu od pondelka po sv. omšiach vyzdvihnúť v Bielom dome podielové knihy i kalendáre a zaplatiť ročný členský poplatok 8 eur. V ponuke budú aj stolové kalendáre a taktiež misijne na čítanie.  Ich zakúpením taktiež podporujete misijne dielo vo svete.

6. Mladí, ktorí boli na birmovke a objednali si DVD, nech si ho vyzdvihnú v Štiavniku po sv. omšiach na fare a vo Hvozdnici v sobotu, alebo v nedeľu po sv. omši u p. kostolníka v sakristii.