FARSKÉ OZNAMY 1.4. 2021

VEĽKÝ TÝŽDEŇ – FARSKÝ KOSTOL V ŠTIAVNIKU

(zákaz slávenia verejných bohoslužieb, zákaz účasti ľudu na súkromných bohoslužbách)

Pondelok Veľkého týždňa

Utorok Veľkého týždňa

Streda Veľkého týždňa

ZELENÝ ŠTVRTOK PÁNOVEJ VEČERE

Krížová cesta

(Vysielame na YouTube)

Obrady Veľkého piatku

VEĽKÝ PIATOK

Deň prísneho pôstu a pokánia

BIELA SOBOTA

VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA

1. Na základe aktuálnych opatrení budú všetky sv. omše a obrady v tomto Veľkom týždni bez účasti verejnosti, t.j. budú slávené len s doprovodom nevyhnutnej asistencie (organista, miništranti, kostolník). Prosíme vás, aby ste sa pripojili k týmto sláveniam nie len duchovne, ale aj cez internet.

Od Zeleného štvrtka budeme online (prostredníctvom internetu) vysielať bohoslužby z nášho farského kostola v Štiavniku. Vysielať budeme cez YouTube kanál našej farnosti:

RKC Farnosť Štiavnik

Kliknite na odkaz a na tlačidlo Odoberať (kliknite aj na zvonček - upozorniť na všetky videá) ,aby vám neuniklo žiadne živé vysielanie. :-)

Počas bohoslužieb iní veriaci nebudú môcť vstúpiť do kostola. Prosíme o rešpektovanie nariadení a zároveň ďakujem za pochopenie.

2. Na Zelený štvrtok budeme v Štiavniku sláviť sv. omšu na pamiatku Pánovej večere. Po sv. omši tentokrát nebude možnosť tichej adorácie, tak ako sme boli zvyknutí v mimopandemickom čase.

3. Na Veľký piatok - deň utrpenia a smrti Pána Ježiša - budeme súkromne konať krížovú cestu ráno o 9.00 v Štiavniku (vysielame naživo na YouTube). Je to i deň prísneho pôstu od mäsa i od jedla – iba raz za deň sa môžeme do sýta najesť. Je to zároveň jediný deň v roku, kedy sa neslávi sv. omša. Obrady začnú o 15.00 vo farskom kostole. „Boží hrob“ tento rok nie je možné zriadiť, ale veriaci budú mať možnosť individuálne navštíviť farský kostol a aspoň krátko sa pokloniť pred vystavenou Oltárnou sviatosťou a pokloniť sa krížu, no tentokrát bez možnosti uctenia kríža pobozkaním. Kostol bude otvorený do 21.00.

4. Na Bielu sobotu sa nebude konať poklona pri „Božom hrobe“. Avšak veriaci budú mať možnosť tak ako aj v piatok individuálne navštíviť farský kostol a aspoň krátko sa pokloniť pred vystavenou Oltárnou sviatosťou a pokloniť sa krížu, no tentokrát bez možnosti uctenia kríža pobozkaním. Kostol bude otvorený po celý deň v čase od 8.00 – 19.00.

Prosíme vás, aby ste v kostole zachovávali hygienické opatrenia: dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola, respirátor FFP2, 2m rozostupy.

Do kostola nesmú vstúpiť osoby s príznakmi akútnej infekcie (horúčka, kašeľ, sťažené dýchanie), osoby v 14 dňovej karanténe a osoby, ktorých liečba ešte pretrváva, alebo ktorým bola lekárom resp. hygienikom nariadená izolácia.

Nezabudnime na stále platný zákaz zhromažďovania sa, či už v kostole, alebo aj v okolí kostola.

Veľkonočná vigília začne v Štiavniku večer o 19.30. Vynechá sa požehnanie ohňa, procesia s paškálom a aj záverečná procesia, ktorá býva na záver Veľkonočnej vigílie.

Avšak po skončení vigílie budú znieť zvony na veži  farského kostola a v Štiavniku udelíme eucharistické požehnanie celej našej farnosti - na znak toho, že Kristus vstal z mŕtvych a stále žije s nami a žehná nám.

5. V nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania bude sv. omša vo farskom kostole o 10.30. Vo farských oznamoch sa okrem iného dozviete aj informáciu o tom, akým spôsobom sa vo veľkonočnom čase bude možné vyspovedať a prijať Oltárnu sviatosť.

6. Drahí farníci, v týchto náročných dňoch vás chceme uistiť, že na vás myslíme v modlitbách i pri oltári, vyprosujeme vám hojnosť božieho požehnania a pomoci a prajeme vám požehnané sviatky Veľkej noci.

Zároveň sa chceme úprimne poďakovať za to, že aj vy myslíte na nás. Už teraz sa tešíme na to, keď sa toto všetko pominie a budeme sa môcť opäť navzájom a hlavne s naším Pánom stretávať pri každodenných bohoslužbách.