FARSKÉ OZNAMY 27.4.2014

+ Michal, Katarína, Mária

Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky cirkvi, patrónky Európy, sviatok

+ Ondrej, Anna a ich rodičia

Za uzdravenie a božiu pomoc

+ Kamila, Július, Veronika, Agneša (úm. z Hvozdnice)

Sv.JOZEFA, robotníka, spomienka

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

+ Štefan, Viktória, Ján, Mária, Veronika, František

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Prvý piatok

+ Albín, Jozef, Sidónia

Sv.FILIPA a JAKUBA, apoštolov, sviatok

+ Štefan, Justína, Valéria, Ján

+ Vladimír

TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

1. V pondelok prosím členov Farskej rady o stretnutie na Farskom úrade po večernej sv. omši.

2. Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci máj. Aprílová spoveď je k nemu platná. Len ten, kto by cítil na duši ťažký hriech sa môže vyspovedať pred sv. omšou ako v bežnom týždni. V piatok bude aj ranná sv.omša o 6.25. Popoludní od 16.00 bude vo farskom kostole vystavená Sv. Oltárna k tichej poklone do sv. omše. Vo štvrtok sv. omša vo Hvozdnici nebude a úmysel, ktorý tam mal byť bude odslúžený vo štvrtok ráno v Štiavniku.

3. Prosím rodičov prvoprijímajúcich detí o stretnutie budúcu nedeľu 4.5. 2014, ktorá je prvá v mesiaci. V Štiavniku po druhej sv. omši a vo Hvozdnici v nedeľu po rannej sv. omši.

4. Skúška rovnošiat pre prvoprijímajúce deti bude v Štiavniku v stredu po sv. omši o 17.00 na fare a vo Hvozdnici v piatok po sv. omši o 17.00 hod. v kostole. Účasť detí je povinná a potrebná.

5. Prvoprijímajúce deti - tretiaci -  budú mať nácvik spevu v Štiavniku budúcu nedeľu o 15.00 v Bielom dome a vo Hvozdnici vo štvrtok 1.5.2014 o 9.00 v kostole.

6. Dnes je deň svätorečenia Jána XXIII. a Jána Pavla II., s ktorým sa veľmi silno spája úcta k človeku, manželstvu a rodine. Aj z toho dôvodu sa v tento deň začína vo všetkých chrámoch Slovenska zber podpisov pod petíciu za vypísanie referenda o ochranu manželstva a detí.