FARSKÉ OZNAMY 29.6.2014

SV.PETRA A PAVLA, APOŠTOLOV

+ Anna, Štefan, Stanislav

Za božiu pomoc pri rozhodovaní

Za uzdravenie Jakuba

Za zdravie a božiu pomoc

NÁVŠTEVA PANNY MÁRIE, sviatok

Za šťastný pôrod Veroniky

Sv. TOMÁŠA, apoštola, sviatok

Za zdravie a božiu pomoc a uzdravenie

Sv. omša o Božskom srdci Ježišovom

Prvý piatok v mesiaci

+ Veronika, Štefan, Magdaléna, Jozef

SV. CYRILA A METODA, SLOVANSKÝCH VIEROZVESTOV, slávnosť

+ Ľudmila, František, Ľudmila (zo 16.5.)

Za zdravie a božiu pomoc a dary DS pre rodinu

(zo 16.5.)

ŠTRNÁSTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Prvá nedeľa v mesiaci

1. Dnes na slávnosť sv. Petra a Pavla, apoštolov je vyhlásená už tradičná zbierka na dobročinné diela Svätého Otca (kedysi Halier sv. Petra). Všetkým darcom vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať za milodary.

2. Ako vieme 1.júl je v diecéze deň personálnych zmien vo farnostiach. Chcel by som   touto cestou aj vo vašom mene poďakovať za pomoc pri slávení sv. omší a spovedaní v našej farnosti za uplynulý rok vdp. Jánovi Ninisovi, a pánom kaplánom z Bytče i ostatným kňazom. Želáme im veľa božieho požehnania v ďalšej pastoračnej službe.

3. Moje i vaše modlitby Pán Boh vypočul a v našej farnosti bude od 1.júla pôsobiť ako kaplán vdp. Zdenko Králik, ktorý doteraz pôsobil v Považskej Bystrici. Preto sv. omša v utorok bude v Štiavniku večer o 18.20 hod.

4. V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci júl. Spovedanie v kostoloch i spovedanie prvopiatkových chorých bude tak ako zvyčajne. Na prvý piatok bude sv. omša v Štiavniku aj ráno o 6.25. Popoludní o 16.00 vystavím Sv. Oltárnu k tichej poklone až do večernej sv. omše.

5. V sobotu je slávnosť sv. Cyrila a Metoda, našich vierozvestov. Sv. omše budú tak ako v nedeľu. Vo Hvozdnici bude aj sobášna sv. omša o 15.00 hod. s platnosťou na nedeľu a večerná o 17.00 hod. nebude.

6. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Roman Radvan, nar. v roku 1984, bývajúci vo Hvozdnici a Kristína Jarošincová, nar. v roku 1985,    bývajúca vo Hvozdnici.

Kto by vedel o nejakej cirkevno právnej prekážke, nech to nahlási na tunajší farský úrad.