FARSKÉ OZNAMY 18.9.2016

DVADSIATA PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

+ Ján, Pavol, Anna

Sv. Januára, biskupa a mučeníka, spomienka

+ Juraj Fujko 85 r.

+ Rudolf, Filip, Agneša, Ondrej, Anna

Sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza       a Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov, spomienka

Za zdravie a božiu pomoc rodín

Za zdravie, božiu pomoc a dary DS pre rodiny

SV. MATÚŠA, apoštola a evanjelistu, sviatok

+ Marta Bobríková 77 r.

+ Viktória, Ján a ich rodičia z oboch strán

+ Ján, Helena, Alojz, Albín a ich rodičia

Sv. Pia z Pietrelčiny, kňaza, spomienka

Kántrový deň

+ Anna, jej rodičia      a starí rodičia

+ Jozef, Mária, Jozef

Na poďakovanie za úrodu

Požehnanie novej úrody

Kántrový deň

Za zdravie, božiu pomoc pre rodinu a odvrátenie     od zlého

SV. BIRMOVANIA

+ Anna

DVADSIATA ŠIESTA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Začiatok ľudových misií

1. Dnes vás pozývame k prežitiu a rozjímaniu nad piesňami a Božím slovom v Príbehu milosrdenstva. Je to jedinečné hudobno-dramatické dielo v podaní mládežníckych speváckych zborov z Kysúc. Začíname Korunkou božieho milosrdenstva za našu farnosť o 15.00 vo farskom kostole v Štiavniku. Pozývame všetkých, deti, mládež (vrátane birmovancov), dospelých i najstarších! V utorok a vo štvrtok bude sv. omša v Štiavniku pohrebná o 15.00, večerná sv. omša nebude.

2. V tomto týždni budú jesenné kántrové dni v stredu, v piatok a v sobotu. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu. Záväzný je jeden deň. Z tohto dôvodu bude v sobotu ráno o 6.45 vo farskom kostole slávená sv. omša na tento úmysel. Prineste si v košíku ovocie či zeleninu z úrody vašich polí a záhrad na požehnanie a môžete ich položiť pred sv. omšou pod oltáre.

3. Na náboženstve rozdáme tretiakom Prihlášku na Prvé sv. prijímanie. Rodičia, ktorí chcú, aby ich dieťa prijalo v tomto školskom roku túto sviatosť, prihlášku vyplnia. Ak dieťa bolo pokrstené v inej farnosti, vyplnenú prihlášku vezmú na farský úrad, kde bolo dieťa pokrstené a tam si dajú krst potvrdiť. Prihlášku nech mi potom deti prinesú do konca mesiaca na hodinu náboženstva.

4. Birmovanci budú v týchto dňoch preskúšaní a v piatok budú mať generálny nácvik birmovky večer o 19.00 vo farskom kostole. V sobotu bude sv. spoveď pre birmovancov, birmovných rodičov a ostatných príbuzných od 10.00 do 11.00 vo farskom kostole. Popoludní od 14.00 budú mať birmovanci brigádu na upratovaní kostola a okolia fary i kostola. Sv. birmovania bude udeľovať otec biskup Tomáš v nedeľu vo sv. omši, ktorá začne o 10.30. V hlavnej lodi kostola budú mať rezervované miesta len birmovanci a birmovní rodičia, na chóre bude spevokol a hudobníci.

5. V tomto týždni sa k vám do poštových schránok dostane leták s podrobných programom ľudových misií, ktorý sme dali vytlačiť. Misie pod vedením bratov kapucínov začnú na budúcu nedeľu sv. omšami v Štiavniku o 7.00 a vo Hvozdnici o 8.30. Veríme, že misie po 19. rokoch budú pre nás všetkých požehnaním a povzbudením na ceste za Kristom.