FARSKÉ OZNAMY 6.11.2016

+ Emília

+ Paulína, Rudolf, Štefan, Anastázia, Emil a ich rodičia

+ Štefan, Jozef, Anna

+ Vendelín a jeho rodičia   i svokrovci

VÝROČIE POSVIACKY LATERÁNSKEJ BAZILIKY, sviatok

+ Ján, Rozália, Mária, Paulína, Anna a rodičia

Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ Ján, Valika, Agneša, Filip, Rudolf, Viera, Albín

+ Martin, Magdaléna, Pavol, Anna a ostatní z rodiny

Sv. Martina z Tours, biskupa, spomienka

+ Miroslav, Vlasta, Jozef, Ján a rodičia z oboch strán

Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka, spomienka

+ Štefan, Rudolf, Pavol, Anna, Amália a starí rodičia

+ Stanislav, Antónia a ich rodičia

TRIDSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1. Dnes na prvú nedeľu v mesiaci sa o 15.00 vo farskom kostole pomodlíme Korunku Božieho milosrdenstva pred vyloženou Oltárnou sviatosťou a prijmeme eucharistické požehnanie.

2. Sv. omše budú v tomto týždni v riadnom čase, avšak v sobotu bude v Štiavniku len sobášna o 15.00.

3. Záujemcovia o zájazd na GODZONE TOUR do Žiliny sa môžu záväzne prihlásiť už len dnes v sakristii kostolov a zaplatiť poplatok za autobus 2 eurá.

4. Dnes si môžete zakúpiť nové číslo časopisu Naša Žilinská diecéza. Cena je 50 centov.

5. V utorok k nám zavíta duo sakrálnej hudby Sanctus, špičkový ruský klavirista a skladateľ Nikolay Poluboyarov z Čajkovského akadémie múzických umení a jeho hostia, ktorí budú spievať    a hrať pri sv. omši o 17.00. Po nej bude v kostole krátky koncert skladieb svetových skladateľov. Dobrovoľným príspevkom môžeme pomôcť liečbe jeho chorého syna. Srdečne vás pozývame.

6. Únia vojnových veteránov nás vyzýva na pripojenie sa k celosvetovej pietnej spomienke známej ako Deň červených makov. Úctu všetkým obetiam vojnových konfliktov vzdáme v piatok 11.11.2016 o 11. hodine a 11. minúte rozozvučaním zvonov na jednu minútu a tichou modlitbou.

7. Členovia SSV si môžu od pondelka po sv. omšiach v Bielom dome vyzdvihnúť podielové knihy i kalendáre a zaplatiť ročný členský poplatok 5 eur. V ponuke sú aj misijné kalendáre na stenu i na čítanie. Ich zakúpením môžeme podporiť misijne dielo svätej Cirkvi.

8. V sobotu ráno o 8.30 bude na fare krstná náuka a po nej vysluhujeme sv. krstu.

9. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Andrej Hriciga, nar. v r. 1981, bytom Bratislava – Nové Mesto a Jana Balážová, nar. v r. 1986, bytom Štiavnik.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.