Miništranti na diecéznom futbalovom turnaji

V pondelok 8. mája 2017 v Žiline na Solinkách uskutočnil 2. diecézny futbalový miništrantský turnaj. Zúčastnilo sa ho približne 100 miništrantov Žilinskej diecézy. Aj tento rok sa stretli víťazi a zástupcovia dekanátov z farností Konská, Čadca – Čierne, Ochodnica, Bolešov, Beluša, Považská Bystrica – mesto, Varín, Martin – Sever, Žilina – Solinky a Štiavnik, aby si zmerali sily vo futbale i v miništrantskom kvíze, a tak spoločne tvorili jednu veľkú rodinu.

Po sv. omši nasledoval program spočívajúci vo futbalovom súboji ale aj preskúšaní vedomostí našich miništrantov prostredníctvom kvízu z liturgie, základných právd viery a modlitieb. Miništranti sa mohli vzájomne lepšie spoznať, získať nové priateľstvá, zabaviť sa a hlavne vytvoriť dobré spoločenstvo. Víťazstvo si nakoniec odniesli chlapci z Bolešova, ktorí zdolali vo finále húževnatý tím z Varína. Na treťom mieste skončili miništranti zo Štiavnika, ktorí zdolali v súboji o tretie miesto miništrantov z Konskej. Verím, že tento turnaj prispel k získavaniu nových vzťahov a priateľstiev, cez ktoré sa môžeme vzájomne obohatiť, povzbudiť, zabaviť sa i zasúťažiť si. Aj toto je forma vďaky za službu, ktorú miništranti robia v našich farnostiach po celý liturgický rok.

Viac čítajte na www.ministranti.dcza.sk.