FARSKÉ OZNAMY 8.12.2013

DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

+ Štefan, Mária, Štefan a rodičia

NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť

Za zdravie a božiu pomoc a poďakovanie za jubileum

+ Štefan a jeho rodičia i Blažej

Za zdravie a božiu pomoc rodiny a ich detí

Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej, spomienka

+ Štefánia, Vendelín, Milan, Helena

+ Ferdinanda, Pavol, Albín, Martin

Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka

Detské sv. omše

+ Jozef, Veronika, Johana, Pavol, Štefan, Veronika, Agneša

+ Kamila

Sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka

+ Jozef, Anna, Jozef

+ Štefan, Irena, Štefan, Helena, Štefan

TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA

1. Dnes sa koná v našej farnosti Výročná farská poklona pred Sv. Oltárnou, ktorá bude vystavené nasledovne:

- v Štiavniku po prvej sv. omši a po druhej sv. omši. Záverečná pobožnosť bude o 15.00.

- vo Hvozdnici po sv. omši v nedeľu. Záverečná pobožnosť bude o 14.30.

Nájdime si čas k poklone pred Pánom Ježišom, odprosiť ho, poďakovať mu a poprosiť o požehnanie pre naše rodiny i celú našu farnosť.

2. V tomto týždni máme zimné kántrové dni: streda, piatok, sobota. Obsahom je príchod božieho kráľovstva do našich rodín a pokoj a spravodlivosť vo svete. Záväzný je jeden deň.

3. Na pondelok je z druhej adventnej nedele preložený cirkevne prikázaný sviatok, slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Sv. omša v Štiavniku je o 17.00, vo Hvozdnici o 18.20.

4.  Chorých, ktorých ste nahlásili k Vianočnej sv. spovedi navštívim takto: v stredu vo Hvozdnici od 9.00, v Štiavniku vo štvrtok horný koniec a v piatok dolný koniec rovnako od 9.00. Chorí, ktorí čakajú na kňaza nemusia zachovať eucharistický pôst.

5. Dnes si môžete zakúpiť nové číslo časopisu Naša žilinská diecéza.  Prináša výber z prednášky Pavla Hudáka o rodine, článok biskupa Viliama Judáka o Cyrilovi a Metodovi alebo rozhovor s americkým biskupom o podpore projektov na Slovensku. Okrem správ zo života farností v ňom nájdete tradičné rubriky o rodine, deťoch a svedectvo mladých ľudí. Súčasťou tohto čísla je aj súťaž o zaujímavé ceny.