FARSKÉ OZNAMY 15.10.2017

SV. LUKÁŠA, EVANJELISTU, sviatok

+ Beňadik Pastorek

75 r.

+ Albín a rodičia z oboch strán

Modlitba chvál

+ Jolana, Martin, Jozef, Štefan, František

Sv. Vendelína, pustovníka, spomienka

+ Adam, Magdaléna a ostatní z rodiny

Panny Márie v sobotu, spomienka

+ vdp. Albín Blažek

+ Anna

(zo 17.10.)

+ Vendelín

DVADSIATA DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Výročný deň smrti p. dekana A. Blažeka (1984)

Misijná nedeľa

Zbierka na misionárov

1. Ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli k úspešnému priebehu hodovej slávnosti v Štiavniku a kňazskej rekolekcie i za milodary. Úprimné Pán Boh zaplať za pomoc!

2. Spoločenstvá mladých, EfataBracia a sestry v Kristu, nás pozývajú na modlitbu chvál a večer príbehov s názvom: Vendelínske chvály – nielen pre birmovancov. Začínajú v piatok o 18.00 vo farskom kostole a pre našich birmovancov je účasť na nich povinná. Z tohto dôvodu bude v piatok sv. omša v Štiavniku už o 17.00 a vo Hvozdnici o 18.20. Tešíme sa na spoločne strávený čas! V utorok bude v Štiavniku len pohrebná sv. omša o 15.30 a v sobotu bude v Štiavniku len sobášna sv. omša o 15.00.

3. V nedeľu uplynie 33 rokov od smrti p. dekana Albína Blažeka. Sv. omša obetovaná za neho bude v nedeľu o 7.00 vo farskom kostole.

4. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Michal Straský, syn Františka a Anny r. Žabčíkovej, bývajúci v Bytči a Terézia Jánošíková, dcéra Petra a Anny r. Kuciakovej, bývajúca v Štiavniku.

Vo farnosti Petrovice chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Tomáš Kuciak, syn Mariána a Aleny r. Bachoríkovej, bývajúci v Štiavniku a Romana Chudovská, dcéra Romana a Marcely r. Peňákovej, bývajúca v Petroviciach.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.

5. Budúca nedeľa je tzv. misijná a už tradične sa v tento deň koná zbierka na misie. Všetkým darcom vyslovujem v mene misionárov ohlasujúcich evanjelium po celom svete úprimné Pán Boh zaplať!

6. Na budúcu nedeľu by som poprosil všetkých animátorov birmovancov o organizačné stretnutie. Bude sa konať po druhej sv. omši na Farskom úrade.