ADOPCIA SRDCA

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami čoraz viac rozmýšľame nad tým, ako obdarovať svoju rodinu, blízkych a priateľov.

Na základe oslovenia Pallotínov - poľských misionárov, ktorí dlhodobo pôsobia okrem iných štátov aj v africkej Rwande, dostávame príležitosť darovať ako farnosť ľudsky výnimočný dar pre jedno africké dieťa a to vo forme podpory - adopcie na diaľku.

Čo to konkrétne znamená: ak sa medzi nami v našej farnosti nájde aspoň 12 ľudí (adoptívnych rodičov), ktorí sa do tohto projektu zapoja a uhradia každý po 16€ ročne – tak umožnia jednému dieťaťu z Rwandy, nastúpiť od nového roku na základnú školu a tak na miesto života v blate, biede a chudobe mu umožnia sa začať učiť čítať a písať.  To, čo je u nás na Slovensku samozrejmosťou a to čo si naše deti často ani nevážia,  je pre tieto africké deti obrovským darom, ktorý im  doslova zmení celý budúci život.  Za 16€,  ktoré mi často míňame na jeden nákup v potravinách, cez ponúknutý projekt umožníme  pre dieťa nákup školských pomôcok, školského  oblečenia, stravu a prípadnú  zdravotnú starostlivosť na jeden celý rok.

Celý projekt bude podložený oficiálnou zmluvou medzi misionármi – Pallotínmi a našou farnosťou.  Našu farnosť bude v tomto projekte zastupovať Ing. Jana Plačková, ktorá už 2x navštívila misionárov priamo v africkej Rwande. Pri týchto návštevách mala možnosť ich nielen spoznať, ale aj vidieť výsledky ich misijnej práce v tomto vojenskom štáte, poznačenom vojenskou genocídou a veľkým utrpením.

Prečo uvádzame, že bude zastupovať – pretože verím, že sa uvedených 12 ľudí/rodín medzi nami nájde a tak  minimálne jedno dieťa ako farnosť dokážeme podporiť.

Ak vnútorne cítite, že by pre vás zapojenie sa do tohto projektu malo zmysel  – prihlásiť sa môžete  osobne u p. Plačkovej.

Pred Vianocami by sme potom odoslali  vyzbierané peniaze na účet Pallotínov a od nového roku, kedy začne v Rwande nový školský rok, by začalo nami podporované dieťa chodiť do školy.

Pre informáciu dopĺňame, že existuje aj možnosť si zobrať do takejto podpory/adopcie aj dieťa individuálne, čo znamená, že konkrétna osoba podporuje konkrétne dieťa a tak zaplatí sama dieťaťu celý školský rok.

Kontakt:                    Ing. Jana Plačková

Adresa:                     Štiavnik – Lúčky 1009,