FARSKÉ OZNAMY 29.12.2013

NEDEĽA SVÄTEJ RODINY

+ Rudolf, Rudolf, Ján, Mária

+ Mária Nováková(75 r.)

Šiesty deň vo vianočnej oktáve

Za zdravie a božiu pomoc rodín

Poďakovanie Pánu Bohu

Ďakovná sv. omša na konci roka a zhodnotenie života farnosti

PANNY MÁRIE BOHORODIČKY

Slávnosť

Nový rok 2014

Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi, spomienka

Najsvätejšieho mena Ježiš, spomienka

Prvý piatok

Javornícke ozveny VIII

Sobota vo Vianočnom období

DRUHÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA

Prvá nedeľa v mesiaci

1. V utorok je sv. Silvestra a koniec roka 2013. Sv. omša v Štiavniku bude o 15.00 a vo Hvozdnici o 17.00. Na konci sv. omší bude ďakovná pobožnosť za božie dobrodenia v uplynulom roku pri ktorej je možné za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

2. V stredu na Nový rok je slávnosť Panny Márie Bohorodičky. Je to cirkevne prikázaný sviatok a sv. omše budú ako v nedeľu. Procesia so sochou Panny Márie pôjde od Hornej kaplnky v Štiavniku o 9.30. Kto môže sa pridá k modliacej sa skupine veriacich. Po sv. prijímaní  budeme vzývať Ducha Svätého o jeho dary pre celý začínajúci nový rok 2014.

3. Od štvrtku si môžete v sakristii nahlásiť úmysly sv. omší na prvý polrok. Pripomínam, že je možné dať zapísať iba jeden úmysel na tento polrok.

4. V piatok je prvý piatok v mesiaci január. Decembrová sv. spoveď je k nemu platná. Kto by cítil na duši ťažký hriech môže sa vyspovedať pred sv. omšou. Bude aj ranná sv. omša o 6.25. Popoludní bude vystavená Sv. Oltárna k tichej poklone vo farskom chráme od 16.00 do sv. omše.

5. Organizátori nás pozývajú na 8.ročník Javorníckych ozvien – Podoby dávnych Vianoc. V programe je aj slávnostná sv. omša, ktorá začne v sobotu v kostole vo Hvozdnici o 15.00 s platnosťou na nedeľu. Po nej pokračuje podujatie zaujímavým programom v kostole i v Kultúrnom dome.

6. Od dnes si môžete nahlásiť v sakristii novostavby a zrekonštruované domy alebo byty k Trojkráľovému požehnaniu. Poprosím uviesť meno, č.domu, tel.číslo a miesto, kde sa dom nachádza.

7. Prvopiatkovým chorým prinesiem sv. prijímanie k sviatkom nasledovne: o 9.00 v utorok vo Hvozdnici, vo štvrtok a piatok v Štiavniku tak ako zvyčajne. Spovedať ich budem až začiatkom februára.