FARSKÉ OZNAMY 13.5.2018

+ Štefan Prašnický 84r.

+ Jozef a Veronika

+ Anna a Pavol

Za povolania na kňazský stav

Sobášny obrad

+ Jozef, Veronika, Ondrej, Jozef

Turíčna vigília

+ Celestín, Anna, Vendelín, Veronika

Za šťastný pôrod a zdravie a božiu pomoc rodiny

ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO, slávnosť

1. Na dnes je vyhlásená zbierka na katolícke masmédiá. Všetkým darcom vyslovujem v ich mene úprimné Pán Boh zaplať!

2. Na konci sv. omší sa modlievame Novénu k Duchu Svätému a prosíme o jeho dary.

3. V tomto týždni sú letné kántrové dni – streda, piatok a sobota. Ich obsahom sú prosby za jednotu kresťanov a za duchovné povolania. Záväzný je jeden deň.

4. Vo štvrtok, v deň nedožitých 28. narodenín nášho farníka Jána Kuciaka, sa uskutoční spomienkové podujatie s názvom „Neďakuj, pamätaj“. Program začne sv. omšou o 17.00 vo farskom kostole a bude pokračovať spomienkovým koncertom o 18.30 v areáli ZŠ Štiavnik.

5. Sv. omše v týždni budú v riadnom čase, avšak v sobotu bude v Štiavniku len sobášna sv. omša o 15.00. V stredu sa po sv. omši pôjdeme pomodliť Litánie k soche sv. Jána Nepomuckého.

6. Milí birmovanci, v rámci prípravy na birmovku vás na budúcu nedeľu 20.5. pozývame na povinnú prednášku, na tému: Vzťahy.  Stretneme sa o 14:00 v kostole Štiavniku.

7. Vo farnosti Štiavnik chcú uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Jozef Brazdovič, syn Jozefa a Vlasty r. Malovcovej, z Horných Orešian a Mária Murčová, dcéra + Štefana a Veroniky r. Fujkovej, zo Štiavnika.

Juraj Straský, syn Juraja a Márie r. Možuchovej a Simona Rakovanová, dcéra Jozefa a Jozefy r. Rakovanovej, obaja zo Štiavnika.

Kto by vedel o nejakej cirkevno-právnej manželskej prekážke, nech ju ohlási na farskom úrade.

8. V sobotu ráno o 8.30 bude na fare krstná náuka a po nej vysluhujem sviatosť krstu.

9. Na budúcu nedeľu bude v Štiavniku stretnutie pútnikov do Talianska. Čas upresním o týždeň.