FARSKÉ OZNAMY 12.1.2014

Panny Márie v sobotu, spomienka

Za zdravie a božiu pomoc

DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1. Dnešným sviatkom sa končí Vianočné obdobie a od zajtra začína obdobie Cez rok. Stromčeky ako výzdobu ponecháme do sviatku Obetovania Pána – Hromníc 2.2.2014.

2. V tomto týždni od 18.1. – 25.1. začne Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Počas neho sa modlíme, aby všetci tí, ktorí prijímajú Ježiša ako Božieho Syna a Vykupiteľa tvorili jednu Kristovu Cirkev. Zúčastňujme sa aj hojnejšie na sv. omšiach, aby sme napomohli k naplneniu tej najväčšej túžby Kristovho srdca: „Otče daj, aby všetci jedno boli!“

3. Dnes si môžete zakúpiť nové januárové číslo časopisu Naša žilinská diecéza. Prináša príbeh mladej rodiny, reaguje na gender problematiku, monitoruje prežívanie sviatočných dní vo viacerých farnostiach, okrem pravidelných rubrík prináša aj prehľad základných cirkevných škôl, kde môžete dať zapísať vaše dieťa. Cena je 50 centov.

4. Ak niekto z chlapcov, alebo mladých mužov cíti v sebe povolanie ku kňazstvu, nech ma osobne navštívi na Farskom úrade, kde  podám informácie o prihlásení sa na štúdium teológie. Modlime sa za nové kňazské a rehoľné povolania z našej farnosti.