FARSKÉ OZNAMY 20.10. 2019

DVADSIATA DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ – MISIJNÁ NEDEĽA

+ Albín a rodičia z oboch strán

+ Albín Blažek

Sv. Jána Pavla II., pápeža, spomienka

Výročný deň smrti p. dekana Albína Blažeka (1984)

+ Stanislav a Rudolf

+ Rudolf a Jozef

+ Pavol, Jozef, Štefan, Emília

Panny Márie v sobotu, spomienka

Za zdravie a BP rodiny

+ Jozef, Eduard a rodičia

TRIDSIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1. Dnes sa vo sv. omšiach koná celosvetová zbierka na misie. Na Slovensku bude zvlášť obetovaná farnostiam v Rwande, ktoré sú skúšané genocídou a  chudobou. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať.

2. Členovia SSV si môžu v Bielom dome po sv. omšiach, vyzdvihnúť podielové knihy i kalendáre a zaplatiť ročný členský poplatok 8 eur. V ponuke sú aj stolové kalendáre a taktiež misijne na čítanie.  Ich zakúpením taktiež podporujete misijne dielo vo svete. Vo Hvozdnici si ich bude možné vyzdvihnúť od piatka v sakristii po sv. omši.

3. V utorok uplynie 35 rokov od smrti p. dekana Albína Blažeka. Sv. omšu bude celebrovať Mons. Štefan Vallo, kanonik a veľprepošt nitrianskej Kapituly. Ste srdečne pozvaní!

4. V sobotu bude vo Hvozdnici len sobášna sv. omša o 15.00.

5. V noci z 26. na 27. októbra (zo soboty na nedeľu) sa mení čas. Hodinky si posunieme o jednu hodinu dozadu J

6. Prosím budúcich birmovancov, teda žiakov 9.ročníka a prvého ročníka stredných škôl, prípadne aj starších, ktorí by chceli v roku 2020 prijať sviatosť birmovania, aby si od pondelka do budúcej nedele (27.10.) osobne vyzdvihli prihlášku na birmovku v sakristii kostola po sv. omši.  Dôkladne si ju prečítajú, vyplnia, podpíšu a ak niekto nie je pokrstený v našej farnosti, tak si prihlášku dá čím skôr potvrdiť vo farnosti krstu. Odovzdanie prihlášky bude spojené s osobným rozhovorom s kňazom a preskúšaním náboženských vedomostí. Termín odovzdania prihlášky oznámim neskôr.

7. Dňa 26.10. 2019 chcú vo Hvozdnici uzatvoriť manželstvo títo snúbenci:

Peter Vároš a Antónia Kováčová, obaja pochádzajúci z Hvozdnice.

Ak by niekto vedel o nejakej prekážke, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň odporúčame snúbencov do vašich modlitieb.