FARSKÉ OZNAMY 2.3.2014

ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

+ Ján, Adam, Margita, Celestín, Mária

Za zdravie a božiu pomoc rodiny

+ Ján, Veronika a ich rodičia

+ Štefan, Anna

POPOLCOVÁ STREDA

Deň pokánia v celej Cirkvi

+ Jozef, Agneša, Jozef, Barbora

+ Štefan, Jozef a rodičia

Prvý piatok v mesiaci

Krížová cesta 40 min. pred večernou sv.omšou

Za zdravie a božiu pomoc pre rodinu

+ Štefan, Mária, Vendelín

+ Dušan a jeho rodičia a starí rodičia

+ Augustín, Štefan

PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA

Zbierka na charitu

Krížová cesta 14.30

1. Dnes vás pozývam na modlitbu Korunky božieho milosrdenstva pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou vo farskom kostole o 15.00 hod. Na záver pobožnosti prijmeme eucharistické požehnanie.

2. V stredu je Popolcová streda – začiatok pôstneho obdobia a deň pokánia v celej Cirkvi. Je to deň prísneho pôstu a zdržovania sa mäsitého pokrmu. Môžeme sa len raz do sýtosti najesť. Sv.omše budú v Štiavniku ráno o 6.25 a večer o 17.00 hod. Vo Hvozdnici večer o 18.20 hod. V každej sv.omši bude obrad značenia popolom na znak kajúcnosti.

3. V pôstnom období sa budeme modlievať pobožnosť Krížovej cesty v piatok 40 min. pred večernou sv.omšou a v nedeľu o 14.30 v Štiavniku aj vo Hvozdnici.

4. V tomto týždni máme  prvý piatok v mesiaci marec. Spovedať budeme v týždni tak ako zvyčajne,  dospelých a prvopiatkových chorých podľa rozpisu, avšak vo Hvozdnici navštívim chorých už v pondelok ráno od 9.00. Deti budeme spovedať v stredu od 12.30 – 13.30 vo Farskom kostole. V piatok sa po sv. omšiach pomodlíme litánie k Božskému Srdcu Ježišovmu a prijmeme záverečné eucharistické požehnanie. Sv. omša na prvý piatok je aj ráno o 6.25 hod. Popoludní bude vystavená Sv. Oltárna k tichej poklone od 16.00 do sv. omše. V sobotu ráno je na fare krstná náuka o 8.30 hod. a po nej krsty.

5. Pozývam rodičov prvoprijímajúcich deti na stretnutie s kňazom, ktoré sa uskutoční v nedeľu 9.3.2014. Stretneme sa v Štiavniku po druhej sv. omši a vo Hvozdnici po nedeľnej sv. omši.

6. Na budúci nedeľu je vyhlásená jarná zbierka na charitu. Všetkým vám, ktorí prispejete na pomoc núdznym vyslovujem v mene pracovníkov charitných diel na Slovensku, úprimné Pán Boh zaplať.

7. Aj tento rok sa môžete zapojiť do projektu Slovenskej katolíckej charity s názvom „ Pôstna krabička pre Afriku“. Bližšie informácie nájdete na plagáte vzadu v kostole na nástenke. Obálky sú na stolíkoch.