FARSKÉ OZNAMY 29.12. 2019

ŠIESTY DEŇ V OKTÁVE NARODENIA PÁNA

+ Jozef, Marta, Celestín, Katarína, Anna, Mária

+ Veronika, Štefan, Jozef, Filoména a ich rodičia

Ďakovné sv. omše na konci roka a zhodnotenie sviatostného života farnosti

Za šťastný pôrod

SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY

Nový rok 2020

Sv. Bazila Veľkého a Gregora Naziánskeho, biskupov a učiteľov Cirkvi, spomienka

Najsvätejšieho mena Ježiš, spomienka

Prvý piatok v mesiaci

Sobota vo Vianočnom období

DRUHÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA

Prvá nedeľa v mesiaci

1. Od dnes si môžete po sv. omši nahlásiť v sakristii novostavby a zrekonštruované domy alebo byty k Trojkráľovému požehnaniu. Poprosím uviesť meno, číslo domu, mobilné číslo a miesto, kde sa dom nachádza.

2. V utorok je sv. Silvestra, pápeža a koniec roka 2019. Vypočujeme si štatistiky duchovného života našej farnosti. Sv. omša v Štiavniku bude o 15.00, vo Hvozdnici o 17.00. Na konci sv. omše bude ďakovná pobožnosť za božie dobrodenia v uplynulom roku, pri ktorej je možné za obvyklých podmienok, získať úplné odpustky.

Po polnočných oslavách Nového roka bude vo farskom kostole v noci o pol jednej tradičná adorácia pred vyloženou Oltárnou sviatosťou, ktorá vyvrcholí o jednej po polnoci eucharistickým požehnaním pre celú našu farnosť.

3. V stredu je Nový rok a slávnosť Panny Márie Bohorodičky. Je to cirkevne prikázaný sviatok a sv. omše budú ako v nedeľu, navyše vo Hvozdnici aj o 11.30. Po sv. prijímaní budeme vzývať Ducha Svätého o jeho dary pre celý začínajúci rok 2020. Procesia so sochou Panny Márie pôjde od Hornej kaplnky v Štiavniku o 9.30. Kto môže, nech sa pridá k modliacej sa skupinke.

4. Vo štvrtok a v sobotu budú sv. omše v Štiavniku ráno o  6.45. Piatok je prvý v mesiaci január. Vianočná sv. spoveď je k nemu platná, treba si vždy vzbudiť úprimnú ľútosť nad svojimi hriechmi a chodiť na sv. prijímanie aj dlhší čas. Sv. omša bude v Štiavniku výnimočne len večer o 18.20 a vo Hvozdnici o 17.00. Adorácia pred večernými sv. omšami tentokrát nebude. Prvopiatkovým chorým v Štiavniku prinesiem v tomto týždni sv. prijímanie tak ako zvyčajne, avšak vo Hvozdnici už v utorok ráno od 9.00. Spovedať ich však budem až k februárovému prvému piatku.

5. Vyšlo novoročné číslo časopisu Naša Žilinská diecéza. Je k dispozícii na stolíkoch. Cena je 50 centov.

6. Ak ešte niekto by chcel podporiť Dobrú novinu a nenavštívili ho koledníci, vzadu nájde pokladničku.