FARSKÉ OZNAMY 25.12. 2022

SV. Štefana, prvého mučeníka sviatok

+Štefan, Veronika, r. Kidová, Hromnicová

+ Oto, Filoména

SV. Jána apoštola a evanjelistu, sviatok

Za rod. Šutarovú

+Milan, rodičia, svokrovci

SV. NEVINIATOK,

MUČENÍKOV, sviatok

+ rodičia

PIATY DEŇ V OKTÁVE NARODENIA PÁNA

+ Dominik, rodičia, svokrovci

+ Peter

Sviatok Svätej rodiny

Za rod. Koyšovú, Kuciakovú

+rodičia, svokrovci, rodina

Ďakovné sv. omše na konci roka a zhodnotenie života farnosti

Za Štefan, Ján, Miroslav, František

+ Ján, Janka

SLÁVNOSŤ PANNY MÁRIE BOHORODIČKY

Nový rok 2023

1.    Chcel by som zo srdca poďakovať všetkým ochotným veriacim, ktorí nám pripravili v našich kostoloch krásnu vianočnú výzdobu, upratali kostol a zabezpečili všetko aby sme mali,  pekné sviatky príchodu nášho Spasiteľa. Nech im dobrý Boh všetko odplatí.

2.    Deti z farnosti vás dnes pozývajú na Jasličkovú pobožnosť. Bude dnes 25.12. o 15:00 hod. vo Farskom kostole v Štiavniku. Po jasličkovej pobožnosti bude požehnanie a vyslanie koledníkov Dobrej noviny. Prosia vás, aby ste zavreli psov a odomkli brány.

Hvozdnica: Jasličková pobožnosť bude o 16:00 hod. v kostole.

3.    V piatok na sviatok sv. rodiny, si manželia pri svätých omšiach môžu obnoviť manželský sľub. Je potrebné, aby na sv. omši boli spolu a stáli vedľa seba.

4.    V sobotu je sv. Silvestra, pápeža a koniec roka 2022. Vypočujeme si štatistiky duchovného a materiálneho  života našej farnosti. Sv. omša v Štiavniku bude o 17.00, vo Hvozdnici o 15.00. Na konci sv. omše bude ďakovná pobožnosť za Božie dobrodenia v uplynulom roku, pri ktorej je možné za obvyklých podmienok, získať úplné odpustky.

5.    31.12. od 23.00 bude vo farskom kostole v Štiavniku adorácia pred vyloženou Oltárnou sviatosťou, Nový rok privítame eucharistickým požehnaním. Potom ste pozvaní na novoročný prípitok na faru.

6.    V nedeľu je Nový rok a slávnosť Panny Márie Bohorodičky. Po sv. prijímaní budeme vzývať Ducha Svätého o jeho dary pre celý začínajúci rok 2023. Pri recitovaní hymnu Príď Duchu Svätý tvorivý, za obvyklých podmienok môžeme získať odpustky.

Všetkým zo srdca prajem krásne sviatky Narodenia nášho Spasiteľa, aby nikto a nič nepokazilo vnútornú radosť, ktorú môže dať iba dobrý Boh.